Yazı Detayı
16 Haziran 2018 - Cumartesi 23:46 Bu yazı 627 kez okundu
 
SEÇİME 5 GÜN KALA
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Öncelikle bütün halkımızın geçmiş mübarek Ramazan bayramını kutluyorum. Seçime 5 gün kala siyasetçileri büyük heyecan sardı. Seçim yaklaştıkça bazı siyasetçilerin stresi tavan yapıyor. Seçim için artık geri sayım başladı. Şunun şurasında beş gün kaldı sayılı günler su gibi akıp geçiyor.

Türkiye genelinde İttifaklar içindeki partiler ve iktidar gurubu ile muhalefet gurubu bir birine acımasızca saldırmakta,  iktidar partisi yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırken, muhalefet iktidarın bir şey yapmadığını, cumhurbaşkanı adayları ise seçimden kendilerinin önde çıkacaklarını iddia etmektedirler. İlimizde adaylar bir birlerine kırıcı eleştirilerin yapmamaları sevindiricidir. Umarım seçimler bitene kadar böyle devam edecektir.

Tabi ki 24 Haziran seçimlerinde millet tercihini yapacak, partililer ve adaylar yaptıkları  çalışmaların karşılığını alacak. Az oy alan partiler biz nerede ve hangi yanlışları yaptık diye kendilerini sorgulamaları gerekir. Ancak memleketim de hiç kimse yoğurdum ekşidir demiyor. Ben hata veya yanlış yaptım demiyorlar. Başarıda herkes başarı benimdir der mağlubiyette ise hiç kimse mağlubiyeti kabul etmez.

Her şeye rağmen şu parti kaybeder, bu parti kazanır demekten çok, tüm yüreğimle belirtmek isterim ki, ülkemiz kazansın, Batman kazansın ve halkımız kazansın gerisi önemli değildir. Yalnız endişem bu seçimlerin biraz daha zor geçeceğinin işaretlerini görüyor ve duyuyoruz. Allaha şükürler olsun şimdiye kadar Batmanımızda hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadık ve inşallah seçim bitene kadar karşılaşmayacağız.

Buradan altını çizmek istediğim önemli konu,  Hiçbir makam ve mevki insanların hayatından önemli değildir. Seçim için son günlere gidilirken gerekli tedbirlerin üstünde tedbirler alınmalı ve adaylar bir birini eleştirirken, daha seviyeli ve itidalli bir yaklaşımla hareket etmelidirler. Kimsenin gergin olan ortamı daha da gerginleştirme hakkı yoktur.

Batman’ımızda yaklaşık 342 bin seçmen bulunuyor.  Bu seçimlerde Batmanlı 342 bin   vatandaş oy kullanma hakkına sahip. Bir önceki seçimlerde HDP büyük bir üstünlükle Batman’da  önde idi. Bu seçimde , falcı değilim ancak büyük bir değişiklik görmüyorum.  Gündemin günlük değiştiği ülkemizde bu günden  seçim gününe kadar köprünün altından çok sular akabilir. Sonuçların değişmeyeceğinin garantisi yoktur.

 Saadet’te , ilk sırada aday olan  Faris Özdemir  köy köy, kasaba kasaba, ilçe ilçe dolaşıyor. İddialı görünmektedir. Yine bu seçimlerde HUDA PAR’ın desteklediği bağımsız milletvekili adayı Doktor Aydın Gök bayağı iddialı çıkış içinde. Ak Parti de ise hedef, HDP barajı geçmesi durumunda en az iki milletvekili çıkartmak, baraj altında kalması durumunda ise Batman’da beş milletvekili almaktır. HDP’lilere soracak olursanız  baraj sorunumuz  yoktur diyorlar, Hedefimiz Batman’da 230 bin oy alarak beş milletvekilini kazanmaktır diyorlar.

Yani  bu seçimin öyle kolay geçmeyeceği çok net olarak görülmektedir. Bu seçimlerin bir başka özelliği de, küskünler, tepki oyları da seçimin sonucunu kısmen de olsa etkileyeceğini düşünmekteyim. Tabi ki burada bir önemli unsurda seçime katılım oranları seçim sonucunu etkileyecektir. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da seçimler her türlü sonuca açıktır.

Batman halkı oylarını kullanırken önümüzdeki dönemlerde yapılacak hizmetleri ve yapılacak yatırımları düşünerek oy kullanması gerektiğini düşünüyorum. memleketin büyümesi, memlekete huzurun gelmesi ve memleketin gelişmesi her şeyin üzerinde tutulması gerekir diye düşünüyorum. Seçmen olarak  önceliğimiz, partiler değil, adaylar değil ülkemiz, memleketimiz ve halkımız olmalıdır.

Bu seçimlerde Batman’da en az 40 bin üzerinde oy alan bir milletvekili çıkaracağı görülmektedir. Hiçbir parti, Batman’da seçimin galibinin kendileri olacağını söyleyemez. Cumhurbaşkanlığında bir lidere oy verecek seçmenlerin yanı sıra, vekil seçimlerinde farklı partiye oy verecek seçmenlerinde olacağı söyleniyor. Şahsım olarak bunu yanlış oy kullanma şekli olduğunu  düşünüyorum. En doğrusu her iki oyu da gönül verdiğiniz partiye vermektir.

Batman’ın bu kadar sevdalısı olduğundan haberimiz yoktu. Seçimlerin 24 Haziran’da yapılmasına karar verilip aday adayı müracaatlarının başlamasıyla partilerde aday adayı enflasyonu yaşandı. Kime sorsanız ben Batman sevdalısıyım derdi. Partiler aday listelerini açıkladıktan sonra yüzde doksanı uğruna kara sevdalar bağlayanlar Batman sevdasından vaz geçtiler.

 Ben Batman sevdalılarına sormak istiyorum şimdiye kadar sizler Batman için ne yaptınız? sizler geçmişte ilinize ne katkılar yaptınız? İlinize olan sevdanızı geçmişte nelerle kanıtlayacağınızı söylerseniz bizde sevdanıza saygı duyalım. Amacınız Batman sevdası veya sözde gönül verdiğiniz partinizin sevdası ise kendilerinizi kanıtlayın ki bizde sevdanıza inanalım.

Batman seçmeni kendilerini beş yıl parlamentoda temsil edecek milletvekillerini seçerken özelikle, geçmişi temiz, hiçbir olumsuzluğa bulaşmamış, her zaman memleketi ve halkı için çaba gösterenler olması gereklidir diye düşünüyorum. Hiçbir düşünce, hiçbir parti ve hiçbir ideoloji Batman ve Batman halkının üstünde olmasın. Kimlerin memleketimize ve halkımıza faydalı olabileceğine inanıyorsak onları   parlamentoya vekil olarak gönderelim. Batman’da seçime girecek bütün partilerin adayları ideolojilerini ve davalarını bir kenara bırakıp  amaçları ve gayeleri Batman olsun.

Batman’da seçimlere girecek partilerde ve teşkilatlarında  O kadar eleştirilecek kişiler ve konular vardır ne yazmakla biter ne de anlatmakla biter. Biz de eleştirilerimizle istemeden veya bilmeden de olsa bazı dostlarımıza zarar verebiliriz düşüncesiyle eleştiri hakkımızı seçimlerden sonraya bırakma kararı aldık. Seçimlerden hemen sonra kimlerin partilerine ne kadar faydalı oldukları ve ne kadarda zarar verdikleri konusunda bütün bildiklerimizi Batman kamuoyu ile paylaşacağız. Haftaya bugün gibi başarılı ve başarısızlar belli olmuş olacaklardır.

Vatandaşlar olarak önceliğimiz devletimiz ve halkımız olmalıdır. Şahsım olarak her zaman devlete zarar vermek isteyenlerin veya zarar verenlerin karşılarına dikilerek gücümün yettiği kadar hesap sormaya çalışan biriyim. Ömrümün son saniyesine kadar böyle devam etmeye çalışacağım. Birileri gibi devletin bütün imkanlarından faydalanıp, diğer taraftan da devlete ihanet edenlerden olmadık ve olmayacağız. Devletimizi hiçbir ideolojiye, hiçbir partiye ve hiçbir düşünceye değiştirmedik ve değiştirmeyiz. Önceliğimiz devlet olduğundan,  Devlete ihanet etmeyecek herkesin yanında ve safında yer alabileceğiz.

 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi ülkemiz başta olmak üzere, memleketimize ve halkımıza hayırlı olmasını diler, huzur içinde yapılmasını temenni ediyorum.

 

 
 
 
Etiketler: SEÇİME, 5, GÜN, KALA,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Göztepe
39
0
13
9
10
32
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı