Yazı Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 12:27 Bu yazı 197 kez okundu
 
PROBLEMLERİN KAYNAĞI DÜŞMANLARIMIZDAN İTHAL ETTİĞİMİZ EĞİTİM ÖĞRETİM SİSTEMİNDE
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Kimseden çıt yok herkes sus pus olmuş herkes bir kurtarıcı bekliyor. İdareciler ve seçilmişlerin büyük çoğunluğu bireysel çıkar ve mevki peşinde... Kendi varlığına düşman yetiştiren bir komplex bir sistem veya rejim var karşımızda

Genel olarak sisteme, acil olarak ise eğitim sistemi içindeki truva atlarını ve virüsleri yok edip sıfırlayacak fabrika ayarlarına dönderecek derin bir formata ihtiyaç vardır.

Amasız, fakatsız, lakinsiz bir format çekilmeli Doğru bir eğitim sistemi devreye girdiği zaman bu tornadan çıkan gençlik sistemin tamamını değiştirir zaten...

600 yıl boyunca 72 milleti bir arada tutan Abd den bile vergi alan başarılarla dolu sistemin olumlu tarafları neydi...

Nasıl başarmışlardı, önümüzde denenmiş ve başarı göstermiş canlı bir tarihi laboratuvar duruyor. O bize bakıyor biz ise anlamsız ve düşmanca bakışlarla ona bakıyoruz.

Fakat nedense her defasında çözüm için sömürgeci güçlerin truva atlı, virüslü sistemlerini ithal edip duruyoruz...

Ahlaksızlık,saygısızlık, sevgisizlik, fuhuş, vefasızlık, yalan,dikenleri sulayıp meyve ağaçlarını kurutan ve sahtekarlıkta %300 ler civarında korkunç bir artış var.

Vasıflı, vasıfsız, öğrenci, yetişkin, makam sahibi veya işsiz, başımızdaki yöneticilerden tutun alt sınıflara kadar toplumda korkunç bir bozulma, verimsizlik ve başıbozukluk vardır. Bu bozulma korkunç bir hızla artarak devam etmektedir.

Başımıza atanan veya seçilen yöneticiler milletin vergileriyle toplanmış bütçeleri çeşitli yasal boşluklardan yararlanarak iç etmeye çalıştıklarını 20ay küye sahip her insan görebilir.

Şimdiki nesil her kademesiyle Adalet, vefa samimiyet, hoşgörü nedir bilmez olmuş. Öğrenmekte istemezler. Haksızlığı kurnazlık bilirler çünkü!

Bir diğeri nefsine sahip çıkacak eğitimi almadığı için bebeklere,çocuklara, erkeklere ve kadınlara tecavüz etmeye çalışır.

Bir başkası olur olmadık bir şekilde taleplerini ve isteklerini yerine getirmeyen erkekleri Devletin verdiği yasal korumayı bir silah olarak kullanarak tehdit eder.

Kendince devletin kadınları korumak için çıkardığı yasaya ilk tecavüzü sözde mağdur kadınlar yapıyor. Ve buradan bir fayda veya sonuç elde etmeye çalışıyorlar. Vs vs vs... Peki sormazlarmı? Yasaya tecavüz eden kötü niyetlilere ne yapmalı...  Hülasası berbat bir nesil yetişmiş ortalık tam bir kaos cümbüşü haline dönmüş.

Her insanın başına bir asker veya polis diksek her mahalleye bir adalet sarayı veya cezaevi koyamayacağımıza göre 90 yıl geriye dönüp 72 milleti bir arada tutan ecdad nasıl başarıyordu diyemezmiyiz.

o zaman doğruları bulmak için yeniden başladığımız yere döndükmü? Dönmedik ama acilen dönmeliyiz. Ne o 96 yıllık sistemin yetiştirdiği ürünlerde korkunç arızalarmı var?

Sorgulayamazmıyız? Bir kanser hücresi gibi etrafa yayılan ahlaksızlık ve verimsizliğe sebep olan aynı zamanda sağlıklı hücrelerimize saldıran milyonlarca virüs ürettik her yaştan...

Bilgi var ahlak yok adam bilgisini devleti soymak için kullanıyor. Bilgi var ahlak yok adam bilgisini bir mafya çetesi kurarak kullanıyor.

Bilgi var ahlak yok adam bilgisini adam keserek, insan hayvan demeksizin tuttuğuna tecavüz ederek kullanıyor. Kaçan zor kurtuluyor.

Bu neslin 96 yıllık seküler ve laik Türkiye cumhuriyetinin eğitim kurumlarından icazet almış bir nesil olması akıl sahibi insanların sistemi ve rejimi sorgulama ihtiyacını doğurmaktadır.

Demekki neymiş döndükmü başa bir yerlerde kabul etsenizde etmesenizde bilerek veya bilmeyerek geçmişteki yöneticiler tarafından büyük hatalar yapılmışmı?

Bir nesil ordusuz, tanksız, tüfeksiz bir şekilde ustaca ve profesyonelce yavaş yavaş ilmek ilmek kendi milletine, devletine,ailesine toprağına düşman hale getirilmişmi? ne acıdırki bunların hepsi eğitim adı altında yapılmışmı?

Döndükmü tekrar başa bu hatalardan ders çıkarabilmemiz için 90 yıl geçmesimi gerekiyormuş yazık değilmi bu millete ve ülkeye.

İkinci dünya savaşına girmiş Almanya yerle yeksan olmasına rağmen kendi kültürüne göre bir eğitim sistemi ürettimi? Üretti. ve bu şekilde ayağa kalkamaz denen Almanya dünyanın 4. Cü büyük ekonomisi haline geldimi? geld. i

Demekki sorun temeli yanlış atan eski yöneticilerde ve faydalı insan yetiştireceğim diye diken ürettiğinin farkına varmayan sistemde...

Gençliğimizi ortaokulların birinci sınıfında edep, ahlak, ve doğruluğa hazırlık diye bir yıl boyunca 15 dersin 11 dersini edep, adap, ahlak ve doğruluk üzerine uygulamalı eğitime almalıyız.

Liselerin 1 ci sınıfında yine hazırlık olarak 1 yıl boyunca edep, adap, ahlak ve doğruluk üzerine uygulamalı dersler verilmelidir.

Bu dersleri alan gençlerimizin %90 nı çevreye saygılı, insan hakkına saygılı, ileriye bakmaya odaklanmış, ufku geniş, ileriyi görebilen,milletini ve ülkesini kalkındıran şuurlandığı için ders çalışmayı ibadet olarak gören, uçkuruna, zevk, sefa ve eğlenceye köle olmamış süper bir gençlik yetiştirmiş oluruz.

Ortaokulda ve lisede 1 yıl boyunca şuur ve ahlak yoğunluklu bu dersler bazı hödüklere gereksiz ve boş olarak görülebilir. Fakat tarihimizdeki uygulamaları analiz ettiğimiz zaman hiçte öyle değil.

Bu iki yıllık eğitim gençlerimizin 4 yılda lisede ve orta okullarda elde ettiği bilgiyi iki katına çıkarabilir.

Yani müthiş bir amaç ve hedefe yönlendirilmiş ne yaptığının bilincinde olan her önüne çıkan fikre aldanmayan ülkesinde bir makam ve mevkide idareci olduğu zaman tüm enerjisini milleti ve ülkesini kalkındırmak için harcayan bir nesil yetişmiş olur.

Yeni nesile böyle yatırım yapmalıyız. Eski nesile gelince seküler ve sömürgeci batı tarafından dayatılan eğitim sisteminin tornasından çıkmış eski nesili 15 yaştan yukarısını uzun vadeli ve hassas bir tadilata almalıyız. Diken üretenlerin suyunu kesmeliyiz meyve üretenleri ise sulamalıyız. Başka çaremiz yok...

 
 
 
Etiketler: PROBLEMLERİN, KAYNAĞI, DÜŞMANLARIMIZDAN, İTHAL, ETTİĞİMİZ, EĞİTİM, ÖĞRETİM, SİSTEMİNDE,
Yorumlar
Diğer Yazılar
GÖSTERİŞ Ve GÖRGÜSÜZLÜK CEHALET VE KÜLTÜRSÜZLÜĞÜN İŞARETİDİR.
ÇELİŞKİYE BAKIN! VATANDAŞ HEM AĞLIYOR HEMDE BİNDİĞİ DALI KESİYOR
İLAHİ DÜZENİN BİR SEBEP OLAN HİDROJEN İLE İLİŞKİSİ
SAHTE BİR İLAH OLARAK MADDİYAT HARİÇ, HERŞEYİN ÖNEMSİZLEŞMESİ DÖNEMİ
DÜNYEVİ İSLAMCILAR ALLAHI TANIMAZLAR SADECE İSMİNİ BİLİRLER
TECRÜBE, LİYAKAT VE KAZANÇ TEORİSİ
REHAVET VE AYMAZLIK
HİZMET POLİTİKASI KAYBETTİ İDEOLOJİK ZİHİNSEL İNŞA KAZANDI
AKIL, ZEKA VE BİLGİ İLE GÖRMEK
STOCKHOLM SENDROMU VE BİZLER
TARİHİMİZDEKİ TÜM DARBECİLER KADROLU AMİR VE MEMURLARDI
LİYAKATSİZ, YETERSİZ VE AHLAKSIZ AMİR VE MEMURLARIN DEVLETE VE MİLLETE ZARAR DÖNGÜSÜ
BİR DEVLETİN KALİTESİ, ŞEFKATİ VE UFKU HER BEŞ MEMURUN ORTALAMASIDIR
ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN, DEVLET SİZSİNİZ
SOSYAL, SİYASAL VE HUKUKSAL MATEMATİĞİN ÖNEMİ
İKİ TÜR BAŞKAN VARDIR, SİYASET ÜRETENLER VE ÜRETİLENİ UYGULAYANLAR
BİR KURUMUN VEYA KURULUŞUN UZUN YAŞAYABİLMESİNİN ESASLARI
DOLARI ÖLDÜRMENİN YOLU ÜRETİM
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
DÖRT DUYGUNUN DAVRANIŞLARA ETKİSİ
SİSTEMLERİ DEĞERLİ YAPAN EHİL VE DEĞERLİ YÖNETİCİLERDİR
SEBEPLERİN DOĞAL OLARAK ORTAYA ÇIKMASI İLE ÜRETİLEREK ORTAYA ÇIKARILMASI ARASINDAKİ FARKIN SİYASETE VE EKONOMİYE ETKİSİ
TEMEL GIDA FİYATLARININ ARTMASINA SEBEP OLAN ÜRETİCİ VE STOKÇU TERÖR ÖRGÜTLERİNE OPERASYON ŞART
ÜLKE GENELİ AK PARTİDE OYLAR NEDEN DÜŞTÜ ÖZELEŞTİRİSİ
KAZAN, KAZAN STRATEJİSİ
ÜLKEMİZE YÖNELİK EKONOMİK,SOSYAL VE SİYASAL SALDIRILARIN NEDENİ
MİSYONERLERİN DESTEKLEDİĞİ SİYASİ PARTİLERİ NASIL TANIRIZ
BATMAN FUHUŞ,UYUŞTURUCU VE TEFECİLİK İTHALATINDA REKOR KIRIYOR
GÖZ ÖNÜNDE ANCAK GÖREMEDİĞİMİZ ÖRTÜLÜ İŞGAL ORDULARINI TANIYIN!
SİYONİZMİN ÜÇ AŞAMALI PLANI
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı