Yazı Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 22:45 Bu yazı 272 kez okundu
 
HİZMET POLİTİKASI KAYBETTİ İDEOLOJİK ZİHİNSEL İNŞA KAZANDI
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Bizim okuduğumuz mektepte milli zihinsel inşaa süreci tamamlanmayan bir Şahsi danışman, bakan, Milletvekili, vali, kaymakam, kayyum, il, ilçe, belde, belediye başkanı, sandık müşahidi, sandık başkanı ve mahalle başkanı yapılmaz. Yaparsan ilk seni ısırır. Mısır diktatörü SİSİ canlı bir örnektir.

Partililerin ve seçmenin gönüllü ve fedakar çalışabilmesi için tek yol vardır. Zihinsel inşaa, ideolojik inşaa, psikolojik inşaa İdeolojik zihinsel inşaa uzun vadeli bir yatırımdır. kaybettirmez kazandırır. Hizmete dayalı inşaa politikası ise kısa vadeli bir yatırımdır. Dalgalı kur gibidir. Kim göz kırparsa oraya yılışır.

Yani kısacası en iyi ve uzun vadeli yatırım insanın zihniyetine yapılan yatırımdır. Haydi peygamberlerin metodunu önemsemiyoruz diyelim... Haşaa ve kellamn Bari Mustafa Kamal Atatürk’ün bile 650 yıllık imparatorluğun kültürel bakiyesini dönüştürmek için sadece 10 yılda 15 milyon yol değil köprü değil avrupai gençler inşaa ettiğinden bir ders alınamaz mıydı? Zihinlere yol köprü inşaa edilseydi daha az maliyetle daha üretken ve bilinçli bir toplum veya seçmen kitlesi inşaa edilemez miydi?

Beyni ve aklı emperyalist batının işletim sistemi ile inşaa edilmiş bir toplum veya seçmen kitlesini asla ve kat'a hizmet politikası ile ikna edemezsiniz. Yaptığınız tüm yüksek bütçeli hizmet ve inşaat yatırımları onlar için boş beleş işlerdir.  Bu sebeple çivi çivi ile sökülmeli, toplum batı tarzı yaşam biçimine dönüştürülünce hangi yöntem kullanılmışsa aynı yöntemle mücadele edilmelidir.

Biz buna nebevi hareket metodu diyoruz. Zihinsel inşaa, zihinsel bina, zihinsel köprü ve yollar inşaa edilmelidir. Yaptığınız, yapacağınız hizmeti ideolojik olarak inşaa edilmiş seçmen asla önemsemez ve onların gözünde bir değeri de yoktur.

Bu sebeple sol partiler asla yol, köprü bina inşaa etmezler onlar sadece ideolojik olarak insanların zihinlerini daha az bir maliyetle inşaa etmeyi stratejik bir hedef olarak görürler. Genel seçim havasında geçen çekişmeli bir yerel seçimi daha iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık. Şimdi takkeyi önümüze alıp ben nerde yanlış yaptım diyerek inzivaya çekilip zihnimizi yalan yanlış strateji ve yollardan arındırma zamanıdır.

Büyük şehirlerin kaybedilmesi bize şu sonucu ortaya çıkardı. Sadece Yol, köprü hizmetimi yoksa onun yanında ve ondan daha önemli olan ZİHİNSEL inşa mı? Sadece gözümüzün görebileceği yeşil alanlar millet bahçelerimi yoksa ZİHİNSEL inşamı? Gözlemlediğim kadarıyla Ak Parti’nin SAADET partisi gibi ideolojik olarak zihinsel inşası tamamlanmış bir gençlik veya örgütsel yapısı yok.

Ak Parti’nin CHP gibi liberal bir tarzda zihinsel inşası tamamlanmış gönüllük esasına dayalı bir örgütsel yapılanması kalmamış. Ak Parti’nin HDP gibi ideolojik olarak zihinsel inşaası tamamlanmış ve canı gönülden örgütüne bağlı bir gençlik örgütlenmesi kalmamış. Sadece biz hizmet partisiyiz anlayışıyla hizmetçi gibi davranmak bir yere kadar bizi götürebilir. Fakat ideolojik zihinsel inşaayı kaybettiğiniz an kimse hizmete, yola, köprüye bakmaz.

Çok garip ama ders alınacak bir durumdur ki ateist SOL partiler kendi aralarında orta yol bulup birleşebildi ve bunun yanında bu yetersiz dediğimiz sol partiler SAĞ partileri de ikna edip bir ittifakta birleşebildiler.

Peki 17 yıldır ülkemizi yöneten Ak Parti neden hep aynı hizmet söylemleri ile insanlara bıkkınlık verdi. Ve kendi tabanına bile söz geçiremedi. Çünkü zihinsel inşaası tamamlanmamış tabanda kaymaya başlıyor. Neden siyasi stratejileri göremedi bunu tabana anlatamadı. Çünkü diğer Gördüğüm kadarıyla Ak Parti de Baş bir tarafa gövde başka tarafa çekiştiriyordu ve bugünkü sonuca etki yaptı.

Bir kadın bakan çıkıp hoyratça islami camiaları küstürecek açıklamalar yaparken. Bir diğer bakan ve belediye başkan adayı çıkıp içki ve şarap fabrikaları ile ekonomik çağ atlanacağından söz etti. Ak Parti öyle bir parti haline getirildi ki ilk başta yola çıktığındaki amaç ve söylemlerinin tam zıttını yapan başkanlar, bakanlar yöneticiler ortaya çıktı dolayısı ile büyük şehirlerde muhafazakar kesimler incitildi, itildi ve kakıldı.

Ak Parti hareketinin motor gücü zedelendi, yıpratıldı sadece ortada dava ve ulvi amaçları olmayan dünyevi düşünen gösterişe önem veren cilalanmış bir Kaporta ortada kaldı. İşte bu kaporta yerel seçimde hareket etmediği ve motor gücünü de yıpratıp uzaklaştırdığı ve yeni bir motorda üretemediği için yolda kaldı.

Bu seçimi her parti kendi formatıyla tüm açılardan değerlendirip yol gösterici dersler çıkaracaktır. Darısı zihinsel inşaya önem vermeyen Kaporta  partisine dönüşmeye çalışan İktidar partisinin yerli zihinsel inşaası tamamlanmayan il, ilçe, belde, belediye başkanı ve adayları, milletvekili ve bakanlarına ayrıca ne yaptığı belli olmayan danışmanlarına bir ders olsun..

 
 
 
Etiketler: HİZMET, POLİTİKASI, KAYBETTİ, İDEOLOJİK, ZİHİNSEL, İNŞA, KAZANDI,
Yorumlar
Diğer Yazılar
GÖSTERİŞ Ve GÖRGÜSÜZLÜK CEHALET VE KÜLTÜRSÜZLÜĞÜN İŞARETİDİR.
ÇELİŞKİYE BAKIN! VATANDAŞ HEM AĞLIYOR HEMDE BİNDİĞİ DALI KESİYOR
İLAHİ DÜZENİN BİR SEBEP OLAN HİDROJEN İLE İLİŞKİSİ
SAHTE BİR İLAH OLARAK MADDİYAT HARİÇ, HERŞEYİN ÖNEMSİZLEŞMESİ DÖNEMİ
DÜNYEVİ İSLAMCILAR ALLAHI TANIMAZLAR SADECE İSMİNİ BİLİRLER
PROBLEMLERİN KAYNAĞI DÜŞMANLARIMIZDAN İTHAL ETTİĞİMİZ EĞİTİM ÖĞRETİM SİSTEMİNDE
TECRÜBE, LİYAKAT VE KAZANÇ TEORİSİ
REHAVET VE AYMAZLIK
AKIL, ZEKA VE BİLGİ İLE GÖRMEK
STOCKHOLM SENDROMU VE BİZLER
TARİHİMİZDEKİ TÜM DARBECİLER KADROLU AMİR VE MEMURLARDI
LİYAKATSİZ, YETERSİZ VE AHLAKSIZ AMİR VE MEMURLARIN DEVLETE VE MİLLETE ZARAR DÖNGÜSÜ
BİR DEVLETİN KALİTESİ, ŞEFKATİ VE UFKU HER BEŞ MEMURUN ORTALAMASIDIR
ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN, DEVLET SİZSİNİZ
SOSYAL, SİYASAL VE HUKUKSAL MATEMATİĞİN ÖNEMİ
İKİ TÜR BAŞKAN VARDIR, SİYASET ÜRETENLER VE ÜRETİLENİ UYGULAYANLAR
BİR KURUMUN VEYA KURULUŞUN UZUN YAŞAYABİLMESİNİN ESASLARI
DOLARI ÖLDÜRMENİN YOLU ÜRETİM
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
DÖRT DUYGUNUN DAVRANIŞLARA ETKİSİ
SİSTEMLERİ DEĞERLİ YAPAN EHİL VE DEĞERLİ YÖNETİCİLERDİR
SEBEPLERİN DOĞAL OLARAK ORTAYA ÇIKMASI İLE ÜRETİLEREK ORTAYA ÇIKARILMASI ARASINDAKİ FARKIN SİYASETE VE EKONOMİYE ETKİSİ
TEMEL GIDA FİYATLARININ ARTMASINA SEBEP OLAN ÜRETİCİ VE STOKÇU TERÖR ÖRGÜTLERİNE OPERASYON ŞART
ÜLKE GENELİ AK PARTİDE OYLAR NEDEN DÜŞTÜ ÖZELEŞTİRİSİ
KAZAN, KAZAN STRATEJİSİ
ÜLKEMİZE YÖNELİK EKONOMİK,SOSYAL VE SİYASAL SALDIRILARIN NEDENİ
MİSYONERLERİN DESTEKLEDİĞİ SİYASİ PARTİLERİ NASIL TANIRIZ
BATMAN FUHUŞ,UYUŞTURUCU VE TEFECİLİK İTHALATINDA REKOR KIRIYOR
GÖZ ÖNÜNDE ANCAK GÖREMEDİĞİMİZ ÖRTÜLÜ İŞGAL ORDULARINI TANIYIN!
SİYONİZMİN ÜÇ AŞAMALI PLANI
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı