Yazı Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 08:12 Bu yazı 686 kez okundu
 
HALKIN SESİ OLMAYA DEVAM…
Ahmet YAMAN
ahmetyaman72@hotmail.com
 
 

Bir gazeteyi gazete yapan duruşudur. Halkın Sesi Gazetesi yayın hayatına başladığı günden bu yana basın ahlak ilkelerine uyan bir gazete olmanın dışında kamu yararını gözeten bir gazetedir. Halkın Sesi, gözü, kulağı olmaya çalışan haklının yanında haksızın karşısında duran bir gazetedir.

 

Cesur ve ilkeli olan, korkmadan yazan ve yazarlarına sansür uygulamayan, haksızlık yapıldığında güce karşı duran gazetede yazmak ayrı bir mutluluk vericidir. Bugün aslında yazılacak çok şey vardı. Ancak yola çıkıldığında ne zorluklar yaşandığını ve nasıl bir gazete için bir çabanın içine girildiğini bildiğim için bugüne sadece gazeteyi yazarak devam etmek istedim.

 

Maddi ve manevi tüm zor şartlara rağmen, kişisel beceri ve fedakârlıkla kurulan Halkın Sesi Gazetesi, dün olduğu gibi daha uzan yıllar da yayın hayatını ilkeli bir şekilde devam edecektir. Zor şartlardan kastım. Bir gazeteyi aslında yeni doğan bir çocuğa benzetebilirsiniz.

 

Gazeteye neden ihtiyaç duyulduğu andan itibaren, ilk basımına kadar geçen sürede; gazetenin ismi, kimlerin yazacağı, nasıl bir yayın politikası güdeceği, kimlerin onu boğmak için bir çaba içinde olduğu, kimlerin rantını keseceği ve nasıl bir tepki ile karşılaşacağını hesap etmek ona göre adımlar atmak çok kolay değil.

 

Piyasanın serbest oluştuğu bir ortamda özellikle maddi sıkıntılar çekeceğiniz muhakkak. Bununla birlikte başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere sırtını sürekli bir yerlere dayanan birilerinin oluşu sizin basın yayın hayatında var olmanızı istemeyenler doğmadan sizi boğmak istemektedirler.

 

İlimizin ve ülkemizin içinde bulunduğu ideolojik ayrışmanın yanında her şeyin ekonomik çıkara dayalı olduğu bir düzen içinde sizin kendi kıt kaynaklarınızla ayakta durmanız, mücadele etmeniz, belki hayatınız boyunca taşıdığınız kaygılar ve doğrular nedeniyle her türlü terör örgütü ve yapıya karşı duruşunuz zorluklar yaşamanıza neden olabilir.

 

Batman Halkın Sesi Gazetesi yukarıda anlatmaya çalıştığım zorluklara göğüs germiş bir gazete. Gazete fikri ile birlikte ilk basımından bugüne yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen dimdik ayaktadır. Bölgemiz ve dolayısı ile çok hareketli ve acımasızdır.

 

4. Yıllık kısa sürede bölgemizin ve ülkemizin yaşadıkları normal şeyler değil. Başta suriye savaşı olmak üzere, Terör sorunun Çözüm Süreci ile çözülmesi meselesi, IŞID’in katliamları, PKK’nin çözüm surecini baltalaması ve terör eylemlerine başlaması, 6-8 Ekim Kobani olayları, PKK/HDP’nin hendek siyaseti, arkasından gelen Hain 15 Temmuz darbe girişimi.

 

Baş döndürücü olayların ortasında kendini bulan gazetemizin yayın politikası tüm bunlara karşı halkın ve devletin yayında duruşu ile ilimizde kimsenin yapmadığı veya yapmaya çekindiği kadar olayların üzerine gitmiş, doğruyu her zaman ve her yerde yazmıştır.

 

Şartlar ne olursa olsun halkın huzuru ve demokrasimizin gelişmesi, ülkemizin uluslararası arenada itibarının yükseltilmesi, insanlarımızın ekonomik refah seviyesinin yükseltilmesi için gazete olarak her zaman en iyisini ve en doğrusunu yapmıştır.

 

Zorluklarla geçirilen yıllar dan sonra yeni yılın ve gelecek yılların gazetemize hayırlar getirmesini temenni ederken, bana  köşe verdiği ve düşüncelerimi özgürce yazdığıma fırsat verdiği için sahibine ve yönetim ekibine şükranlarımı sunuyorum. Bu gazete gazetenin ötesinde bir işleve sahip olduğu bilinci ile daha nice yıllara…

 
 
 
Etiketler: HALKIN, SESİ, OLMAYA, DEVAM…,
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı