Yazı Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 00:04 Bu yazı 519 kez okundu
 
GÖSTERİŞ Ve GÖRGÜSÜZLÜK CEHALET VE KÜLTÜRSÜZLÜĞÜN İŞARETİDİR.
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Gösteriş, görgüsüzlük, cehalet,sefihlik, fuhşiyat ve madde perestlik gibi ucuz ve zararlı yaşam biçimlerinin yayılması deccalist sofranın uygulamaları olan internet ve sosyal medyanın bunlara imkan tanımasındandır.

Gösteriş bir fitnedir. Fitne adam öldürmekten daha ağırdır. Günümüzde haya perdesini yırtarcasına alışkanlık haline gelen gösteriş ve görgüsüzlük bir meziyetmiş gibi hızla yayılmaktadır.

Özellikle günümüzdeki sanal platformlar olarak tasarlanan uluslararası deccalist sistemlerin bir ucu doğuda bir ucu batıda olan yeryüzü sofrası hükmündeki facebook, twetter, instagram, watsap ve diğer uygulamalarda bu görgüsüzlükler komşuluk sınırlarını aşıp tüm milletleri etkilemektedir.

Geçmiş tarihlere baktığımızda ilkel dediğimiz tarihlerde bile çok güzel atasözleri ve deyimlerle görgüsüzler ve gösteriş sahibi olanlar alçaltılıp yerilmişken günümüz teknoloji çağında ürettiğimiz araçlar akıllandı insanlar ise ahlak, adap, merhamet, fedakarlık, ihlas ve samimiyeti ayaklar altına alarak bu çelişkili davranışlar ile doğruyu bulmaya çalışmaktadır.

İnsan aklını kiraya verince nasıl kendisi olamıyorsa günümüzde de insanlar akıllarını duygu, ahlak ve maneviyattan yoksun olan bilgisayarlara,sistemlere, akıllı cihazlara, maddeye ve sanal iletişim araçlarına devretmişlerdir. Bu durum din, ahlak ve maneviyatı yerle bir etmektedir. İnsanlar materyalist olarak hareket etmekte insan aklı ile üretilen yapay zekalara, yapay iletişim araçlarına

Eskiden çarşıdan pazardan bakkaldan alınan bir yiyecek veya giyecek şekil olarak ne olduğu belli olmasın diye sardırılır ve siyah bir poşetle kimse görmeden eve getirilirdi. Bunun bir sürü faydalı hikmeti olduğunu araştırırsanız görebilirsiniz.

Etrafımızda Geliri az olan veya olmayan zor durumda olan binlerce insan üzülmesin diye yanlış yola sapmasın diye yapılırdı aile ve çocukları parası yetersiz kalan babaya gösterişe konu olan ürünleri al baskısı kurmasınlar diye yapılırdı bu insani davranışlar.

Geliri yetersiz olan ailelerde gösterişle reklamı yapılan ürün bir talep haline gelmesin ve ailelerde tartışma ve parçalanmalara sebep olmasın diye yapılırdı.

Gösteriş ve görgüsüzlükle ilgili sözlerin özü Görgüsüzlük ve Gösteriş kişinin kültürel zayıflığının yansıtılma halidir. Hayatta üç çeşit insandan kork: “Dağdan inme, dinden dönme, sonradan görmeler.

Karakterli insan gösterişi sevmez, karakteri güçlü olan insanın tercihi sadeliktir. Görmemişten “hamur” alacağına, eğil de yerden “çamur” al! Demişler. Görmemiş görmüş, gülmeden (güle güle) ölmüş. -Atasözü- Kişilikli olmak, kimse görmeden de doğru olanı yapmaktır.

Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sananlarla doluyken, yerin üstündeki bu gösteriş de neyin nesi oluyor acaba (mevlana) İnsanlar ikiye ayrılırlar gördükçe kendine çeki düzen verenler, gördükçe görgüsüzleşenler. Gösterişli ve Görgüsüzle dost olma :Yol bilmez, yordam bilmez, kural bilmez; üzülürsün. -Şeyh Edebali-

Bu gösteriş kültürü insanlar arasında kıskançlık, çekememezlik ve kanaatsizliği tetikleyerek insanların islam kültüründen edindiği birbirlerine karşı olan muhabbet, yardımlaşma, empati ve ölçülü olmayı ortadan kaldırmaktadır.

Eğer bu meziyetlerimiz ortadan kalkarsa ki kalkmaya başladı. İnsanlar hayvanlar gibi sadece maddi ihtiyaçlarını önemserler edep, adap, ahlak, kardeşlik, maneviyat ortadan kalkar ve bunun sonucunda güçlü insanlar daha fazla maddiyata ulaşmak için kardeşini, akrabasını, arkadaşını, dostunu bir menfaat objesi olarak görmeye başlar. Ve onları küçük bir menfaat karşılığında satmaya başlar.

Bu durum İslam kültüründen kaynaklanan merhamet, edep, adap, vefa,fedakarlık, dürüstlük, yardımlaşma gibi hasletler üzerine bina edilmiş ilişkileri ortadan kaldırır sadece menfaate dönük ilişkiler dönemine geçmiş oluruz. Ve hayvani hırlama olan tartışmalar ve çatışmalar alır başını gider. Yasalarla kanunlarla hakim, savcı ve polislerle bu hayvani davranışlar bir nebze engellense de sonu getirilemez.

Günümüzdeki binlerce sorunun esas kaynağı şudur: binlerce yıldır islam diniyle yoğrulup kültürleşen yaşam biçimimizin bu deccalist sofradan beslenen bizlerin İslam kültür kaybına uğramamızdan kaynaklanmaktadır.

Görgüsüzlük ve gösteriş bir cahiliyet davranışıdır. Sosyal medyalardan paylaşılan gösteriş ve görgüsüzlükler maneviyat ve kültür zayıflığının en önemli göstergesidir. Gösteriş masum bir eylem değildir. Gösteriş kültürünün yaygınlaşmasından sonra kanaatsizlik,

vefasızlık, aldatma, samimiyetsizlik, tartışmalar, hırsızlık, sosyal problemler ve cinayetlerin artmasının en önemli etkenlerindendir. Gösteriş ve görgüsüzlük Yolunu kaybetmiş insanların ve islamdan az veya hiç nasiplenmeyenlerin davranışıdır. Gösteril manevi bir hastalıktır ama Maddiyatı da etkilemektedir.

Bu hastalıktan kurtulmanın yolu insanlığa maddi ve manevi şifa olan hertürlü zenginliğin kaynağı olan KURAN ve İSLAM sofrasına dönülmeli zihinler onunla beslenmeli davranışlar onunla süslenmelidir. Deccalin en önemli özelliklerinden biri yalancı olmasıdır.

Deccalist bir sofra olan internetin uygulamalarından birisi olan sosyal medya yalan, gösteriş, aldatma ve aldanmanın mescitleridir. İslami fikir ve yaşam biçimleri tüm huzursuzluk, mutsuzluk ve kötülüklerin panzehiridir

 
 
 
Etiketler: GÖSTERİŞ, Ve, GÖRGÜSÜZLÜK, CEHALET, VE, KÜLTÜRSÜZLÜĞÜN, İŞARETİDİR.,
Yorumlar
Diğer Yazılar
YEREL YÖNETİM VE SİYASETÇİLER YANGINDA KÜL OLAN SORAÇAN AVM’YE OMUZ VERMELİDİR
ÇELİŞKİYE BAKIN! VATANDAŞ HEM AĞLIYOR HEMDE BİNDİĞİ DALI KESİYOR
İLAHİ DÜZENİN BİR SEBEP OLAN HİDROJEN İLE İLİŞKİSİ
SAHTE BİR İLAH OLARAK MADDİYAT HARİÇ, HERŞEYİN ÖNEMSİZLEŞMESİ DÖNEMİ
DÜNYEVİ İSLAMCILAR ALLAHI TANIMAZLAR SADECE İSMİNİ BİLİRLER
PROBLEMLERİN KAYNAĞI DÜŞMANLARIMIZDAN İTHAL ETTİĞİMİZ EĞİTİM ÖĞRETİM SİSTEMİNDE
TECRÜBE, LİYAKAT VE KAZANÇ TEORİSİ
REHAVET VE AYMAZLIK
HİZMET POLİTİKASI KAYBETTİ İDEOLOJİK ZİHİNSEL İNŞA KAZANDI
AKIL, ZEKA VE BİLGİ İLE GÖRMEK
STOCKHOLM SENDROMU VE BİZLER
TARİHİMİZDEKİ TÜM DARBECİLER KADROLU AMİR VE MEMURLARDI
LİYAKATSİZ, YETERSİZ VE AHLAKSIZ AMİR VE MEMURLARIN DEVLETE VE MİLLETE ZARAR DÖNGÜSÜ
BİR DEVLETİN KALİTESİ, ŞEFKATİ VE UFKU HER BEŞ MEMURUN ORTALAMASIDIR
ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN, DEVLET SİZSİNİZ
SOSYAL, SİYASAL VE HUKUKSAL MATEMATİĞİN ÖNEMİ
İKİ TÜR BAŞKAN VARDIR, SİYASET ÜRETENLER VE ÜRETİLENİ UYGULAYANLAR
BİR KURUMUN VEYA KURULUŞUN UZUN YAŞAYABİLMESİNİN ESASLARI
DOLARI ÖLDÜRMENİN YOLU ÜRETİM
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
DÖRT DUYGUNUN DAVRANIŞLARA ETKİSİ
SİSTEMLERİ DEĞERLİ YAPAN EHİL VE DEĞERLİ YÖNETİCİLERDİR
SEBEPLERİN DOĞAL OLARAK ORTAYA ÇIKMASI İLE ÜRETİLEREK ORTAYA ÇIKARILMASI ARASINDAKİ FARKIN SİYASETE VE EKONOMİYE ETKİSİ
TEMEL GIDA FİYATLARININ ARTMASINA SEBEP OLAN ÜRETİCİ VE STOKÇU TERÖR ÖRGÜTLERİNE OPERASYON ŞART
ÜLKE GENELİ AK PARTİDE OYLAR NEDEN DÜŞTÜ ÖZELEŞTİRİSİ
KAZAN, KAZAN STRATEJİSİ
ÜLKEMİZE YÖNELİK EKONOMİK,SOSYAL VE SİYASAL SALDIRILARIN NEDENİ
MİSYONERLERİN DESTEKLEDİĞİ SİYASİ PARTİLERİ NASIL TANIRIZ
BATMAN FUHUŞ,UYUŞTURUCU VE TEFECİLİK İTHALATINDA REKOR KIRIYOR
GÖZ ÖNÜNDE ANCAK GÖREMEDİĞİMİZ ÖRTÜLÜ İŞGAL ORDULARINI TANIYIN!
SİYONİZMİN ÜÇ AŞAMALI PLANI
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
60
0
3
9
17
29
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
53
0
6
8
15
29
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
46
0
9
7
13
29
7
Alanyaspor
45
0
8
9
12
29
8
Göztepe
38
0
11
8
10
29
9
Antalyaspor
37
0
10
10
9
29
10
Kasımpaşa
35
0
14
5
10
29
11
Gaziantep FK
35
0
10
11
8
29
12
Denizlispor
32
0
13
8
8
29
13
Gençlerbirliği
31
0
14
7
8
29
14
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
15
Yeni Malatyaspor
28
0
15
7
7
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
14
10
5
29
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı