Yazı Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 13:02 Bu yazı 326 kez okundu
 
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Değerli okuyucular bu haftaki yazıma geçen hafta Batman’ımızın güzide futbol kulübü Batman Petrolspor teknik heyet ve sporcularına yapılan saldırıdan dolayı Teknik Direktör Tarık Yurttaş, yardımcıları ve kaptanına geçmiş olsun dileklerimle başlamak istiyorum.

 Ben bu yazıyı yazıp taraf olmak için değil, yapılan saldırıyı haksız bulup bir Batman’lı olarak içime sindirmediğim için yazıyorum. Yurttaş kardeşleri tanımam, bilmem hiçbir samimiyetim ve dostluğum bulunmadığını belirtmek istiyorum. Ancak araştırdığım kadarıyla dürüst, zararsız ve topluma faydalı kişiler olduklarını duydum.

 Batman Petrolspor kulübünün  Teknik direktörü Tarık Yurttaş,  ile birlikte yardımcı hocalar Erkan Çakır, Tahir Alegöz ve kaptan Celal Aras’a  perşembe gecesi saat 23.00 sıralarında bir grup tarafından kulüp tesisleri basılarak  ağır bir şekilde darp edilmişlerdir. Saldırı sonucunda teknik direktör Tarık Yurttaş’ın vücudunun çeşitli bölgelerinde kırıklar meydana gelmiştir.

Ben Batman Halkın Sesi Gazetesi adına yapılan çirkin ve çirkef olayı yapanları kınıyor lanetliyorum. Yapılan olay eşkıyalığın ötesinde bir olay olamaz. Bu olay birilerinin yönlendirmesi ile yapılması kesindir. Grubun tesisleri gece geç saatlerde basması bazı kişi ve kişiler tarafından  yönlendirdiği aşikardır.  Yapılan olay Batman’a ve Batmanlılara yakışmayan bir olaydır. Kirli hesaplaşmalar Batman’a mal olmuş spor kulübü üzerinden yapılmasın.

Şimdiye kadar Yurttaş ailesinin ne Batman’da ne de Türkiye’nin hiçbir yerinde kimseye zararlarının dokunduğuna ne şahit olduk ne de duyduk. Bu nedenle Batman halkı olarak Yurttaş ailesini sahiplenmeliyiz ve desteklemeliyiz. Olayı yapan eşkıyalar cezalandırılmasalar  ve gerekli dersler verilmemesi takdirde biz batman’lıların ayıbı olacaktır diye düşünüyorum.

Mazileri kirli olan  Kendilerini Batman’ın sahibi olarak gören ve düşünen çok kalemşor gördük. Bu kişiler sürekli Batman’a zarar veren ve Batman’ın imajını zedeleyen kişilerdir.   Söz konusu rant olunca insanları bir birine vurdurmak başta olmak üzere, yaptırmadıkları çirkeflik ve eşkıyalık yoktur.  Kendileri  delikanlı insanların karşısına çıkmaya cesaret etmezler. Çünkü onlarda cesaret diye bir şey yoktur.

Batman Valisi Hulusi Şahin, Teknik Direktör Tarık Yurttaş ve ekibine  yapılan saldırıya büyük tepki gösterdi. Vali Şahin, gelişmeleri yakından takip edip, Yurttaş kardeşlerin yanında olduğunu belirtti. Saldırıyı yapanlar cezasız kalmayacaklar hesabını soracağız ifade etmiş olmasından dolayı cani gönülden kutluyorum.  Benim Devletimizin adaletine inancım tamdır. Devletimizin değerli yöneticileri  bu çirkin olayı gerçekleştiren kişi, kişileri ve yönlendiren eşkıyaları bulup cezalandıracağından hiç şüphemiz yoktur.  

Batman  Valisi Sayın Hulusi Şahin gibi bütün Batman halkı Yurttaş kardeşlerin yanında durmalı ve onları bu eşkıyalara karşı sahiplenmeliyiz. Bu olay yanlarına kar kalması durumunda başka insanları da  darp etme cesaretini kendilerinde bulacaklardır.

Batman Petrolspor kulübü üzerinden rant sağlamaya çalışan kişilere, gruplara seslenmek istiyorum. Ellerinizi ve eteğinizi Batman’a mal olmuş güzde spor kulübümüzün üzerinden çekin aksi halde sizleri Batman kamuoyuna deşifre edeceğiz.

 Bu kulüp sizlerin değil, Batman’ın ve Batmanlıların kulübüdür. Sizlerden, spor adamlığı ve spor yöneticiliği olmaz. Olsa olsa eşkıya olur. Değerli okuyucular yazdıklarım bu çirkef olayı gerçekleştirenlere ve yaptıranlaradır. Batman spor kamuoyunu yakından takip edenler kimlerin yaptırdığını ve kimlerin yaptığını tahmin edebilecekleri zor değildir.

Batman’da faaliyet gören bütün sivil toplum kuruluşlarına seslenmek istiyorum. Batman Petrolspor kulübü teknik direktörü Tarık Yurttaş ve ekibine sahip çıkarak yapılan çirkin saldırıyı tek dille kınayarak lanetlemeleri gerekir diye düşünüyorum.  Yapılan saldırı Batman’a ve Batmanlılara yapılmıştır.

Yazdığım konu belki bazı insanlara pöf dedirtebilir ama ben yine de menfaatçilerin, karıştırıcıların ve kendilerini bir nimetten sayanların geçmişlerini  şöyle bir irdeledim belki bir şeyler çıkartabilirim deyip sayfaları şöyle bir çevireyim dedim. Edindiğim kanı sizler hayatınızın her devresinde birilerinin adamı olduğudur ister kabullenin ister reddedin. Bütün Batman sizlerin ne mal olduğunuzu biliyor.

Beyler size şunu sormayı gerekli gördüm. Birilerinin adamı olsanız bile siz iyi adamlık yapabiliyor musunuz? siz başkalarına menfaatiniz ne olursa olsun doğruyu, gerçeği, eksiği, gediği dobra dobra söyleyebiliyormusunuz? Yoksa emme basma tulumbalık mı yapıyorsunuz. Siz ne kadar değiliz deseniz deyin sizin kimlerin adamları olduğunuzu biliyoruz.

Menfaatiniz için hangi kucaktan kalkıp hangi kucağı oturduğunuzu biliyoruz.  Sizi dinleyen ve size kananlar sizlerin onlara doğruyu gösterdiklerini  zan edip size güveniyorlar. Onları içinden çıkılamaz olayların içine sürüklediğinizi fark etmeyecek kadar cahil, mantıksız ve bilgisiz kişilerdir. Sizin gibilere daha söylenecek çok şey var ama haddi aşmadan anlayan anladı demek daha doğru olur diye düşünerek sizleri karakterlerinizle baş başa bırakmak istiyorum.

 

 
 
 
Etiketler: BU, EŞKIYALIK, DEĞİL, DE, NEDİR?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
TÜRKİYE HEPİMİZİN VATANI
HDP KÜRT PARTİSİ DEĞİLDİR
YÖNETİCİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM!
ÖZEL HASTANELERİN KORONA FIRSATÇILIĞI
15 TEMMUZ DESTANINI UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
2
Göztepe
0
0
0
0
0
0
3
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
4
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
5
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
8
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
9
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
10
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
14
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
15
BB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
18
Denizlispor
0
0
0
0
0
0
19
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
20
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
21
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı