Yazı Detayı
24 Ağustos 2018 - Cuma 12:03 Bu yazı 724 kez okundu
 
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Değerli okuyucular bu haftaki yazımda görevlerini başarı ile yürüten Batman Bölge Hastanesinin Başhekimi Uzman Dr. Ercan Seven ve Hastane Müdürü Rıdvan Sevgili ile ilgili gördüklerimi ve duyduklarımı yazmaya çalışacağım.

Ercan Seven ve Rıdvan Sevgili, Ciddi ve planlı çalışmalarıyla dikkat çekiyorlar. Batman’da büyüyen hemen hemen herkes tarafından tanınan ve bilinen yöneticilerdir. Seven ve Sevgili her kesimin takdir ve beğenilerini kazanmış yöneticiler olarak biliniyorlar.

Seven ve Sevgili görev yaptıkları süre içinde siyasetçilerin, Sağlık Bakanlığının yöneticileri ve Batman kamuoyunun beğenilerini kazanmışlar. Nedenler ise şöyle:  Ercan Seven ve Rıdvan Sevgili aileden gelen bir terbiyeden mi bilinmez, memlekete ve halka hizmet etme konusunda güler  yüzlü ve saygınlıklarını hiçbir zaman elden bırakmayan, dürüst yöneticilerdir.

Sağlık teşkilatında görev yaptıkları süre içerisinde önemli başarılar elde eden tecrübeli yöneticilerin Batman’da bulunmaları kent için önemli bir şans olarak değerlendiriliyor. Seven ve Sevgili, göreve başladıkları günden bugüne kadar sempatik tavırları, sıcakkanlı ve samimi davranışlarıyla herkesin sevgisini kazandılar..

Batman Bölge Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ercan seven ve Hastane Müdürü Rıdvan Sevgili görevde oldukları süre içerisinde başarılı çalışmalarının yanında makamlarına  gelen herkese gösterdikleri sonsuz  ilgi ve gariban dostu olarak tanınıyorlar..

Nezaketli üsluplarıyla, gülen yüzleriyle genç yürekli Başhekim ve Müdür başta personelleri olmak üzere gelen tüm misafirlerine tebessüm etmeleri herkesi mutlu etmekte. Hastaneyi kalkındırma ve geliştirme yolunda çalışmaları ile dikkat çekerken, makamlarının ve telefonlarının daima herkese  açık olması da takdir ediliyor. Batman Bölge Devlet Hastanesi'ndeki dinamik ve işinin ehli yöneticileri hastalar ve hasta yakınları tarafından diğer hastanelere de örnek gösteriliyor.

Bölge Hastanesi’nin bir çok hekimi ve çalışanı ile görüştüğümde hastanenin başhekimi Dr. Ercan Seven ve Hastane Müdürü Rıdvan Sevgili’den çok memnun olduklarını belirtiyorlar.  başarılı çalışmaları ile bilinen iki değerli yöneticinin hekimler ve personellerle  hemen hemen her gün beraber olmaları dert ve dileklerini sormaları ayrı bir güzellik olduğunu söylemek istiyorum.

Bölge Hastanesi’nin her yeri yeni servislerle dolup taşıyor. Hastane’nin bu kadar hasta gelmesinin nedenlerinin altında her bir hekimin güzel teşhislerinden kaynaklandığı Hastane Başhekimi, Müdürü ve doktorların hastalarına karşı güler yüzlülük gösterdikleri de anlatılıyor.

Batman Bölge Devlet Hastanesi fiziki olarak yetersiz olmasına rağmen yöneticiler imkanlar dahilinde vatandaşlara hizmet konusunda büyük çaba ve gayret içerisindedirler. Yapımı planlanan 500 yataklı devlet hastanesi faaliyete geçmesi ile birlikte Bölge Hastanesinin yükü hafifleyecektir. Bir an önce yapımına başlanması  için il yöneticilerinin ve siyasetçilerin Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimleri olduğunu biliyoruz.

Tanıdığım yakın dostlarım olan doktorlardan almış olduğum bilgilerde Bölge Hastanesinin Başhekimi Dr. Ercan Seven ve Hastane Müdürü Rıdvan Sevgili hastanenin başta doktorları olmak üzere tüm personeli ile yakından ilgilenmeleri ve sorunları varsa halletme cihetine gittikleri de dile getiriliyor. Seven ve Sevgili vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve halkın memnuniyeti için bütün imkanları seferber ederek gece gündüz çaba gösteriyorlar.

En son hastanenin Başhekimi Dr. Ercan Seven’in ziyaretine gittiğimde hasta yakınlarının biri gelip diğeri gidiyordu. Başhekim her gelen hata yakını ile yakinen ilgilenip bilgiler vermeye çalışıyordu. İşte yıllar önce yakinen tanıdığım ve bildiğim saygın bir hekim olan Bölge Hastanesi’nin Başhekimi Dr. Ercan Seven yıllar öncesinin başarılı çalışmalarını yine Bölge Hastanesi’nde yerine getirmeye çalışıyor.

İşte o nedenle de Bölge Hastanesi hastalar tarafından dolup taşıyor. Elbette bu güzellik olurda hastane dolup taşmaz mı? Bu nedenle gecesini gündüzünü Bölge Hastanesi’ne adayan hekimler ve personeli tarafından isimleri takdirle anılan Batman’ın  evlatları olan saygın isimler Başhekim Dr. Ercan Seven ve Hastane Müdürü Rıdvan Sevgili’yi  takdire şayan hizmetlerinden dolayı kendilerini kutluyoruz.

Batman’a ve Batman halkına dürüstçe hizmet etmeye çalışan Başhekim Ercan Seven ve Hastane Müdürü Rıdvan Sevgili gibi yöneticilere başta siyasetçiler olmak üzere, yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve bütün Batman kamuoyu desteklemelidirler.  Seven ve Sevgili bazı yöneticiler gibi cemaat ve tarikatların emrinde olan yöneticiler değil, halkın hizmetkarları ve Ak Parti hükümetinin yöneticileridirler.

Değerli okuyucular ben biraz da konumuzun dışına çıkarak üç yıl önce yaşanan konuların değerlendirmelerini yapmak istiyorum, Seçimlerde Batman’da hangi yöneticilerin hangi tarikatlara bağlı olduklarını ve seçimlerde nasıl yönlendirdikleri herkes tarafından biliniyor. Seçimlerde Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı hangi partiye oy verdikleri Batman’da bilmeyen yoktur. 7 Haziran 2015 tarihine yapılan Seçimin il günü oy verdikleri partinin genel başkanı ulusal televizyonlara çıkarak Ak Parti’ye karşı kendilerine oy veren cemaat, tarikat ve sivil toplum kuruluşlarının isimlerini söyleyerek teşekkür eden bir konuşma yaptı.

2015 yıllında Batman’daki kurumlarda  yöneticilik yapanların bazıları aynı zamanda teşekkür edilen sivil toplum kuruluşlarının da  yöneticileriydi. Kişilerin adlarını burada belirtmeyi etik bulmuyorum. Batman’da sözü edilen kişilerin adlarını  bilmeyenlerin sayısı azdır. Bu kişiler göreve getirildiklerinde Ak Parti için kendilerini deşifre eden yöneticilere haksızlık yapılmış olacaktır. Umuyorum ki, siyasetçiler böyle bir yanlışa imza atmazlar.

Şimdi ise, Seçimlerde Ak Parti’ye karşı çalışanlar Ak parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı Murat Güneştekin’e giderek tekrar kendilerini kurumların başına yönetici olarak getirmelerini istiyorlar. Milletvekili Özdemir ve İl Başkanı Güneştekin bu tur makam avcılarına kanmayarak, önceliklerinin başında  memleketimize ve halkımıza hizmet etmeyi gaye edenlere sahip çıkmalıdırlar.  Kendilerine, çevrelerine ve hizmet ettikleri ideolojilerinin çıkar ve menfaatini düşünenleri yöneticilik görevlerine getirmemlidirler. Batman’daki kurumlarda görev yapan yöneticilerin başarıları, başarısızlıkları, bütün olumlu ve olumsuzlukları siyasetçilere mal edilecektir.

Batman’da Ak Parti’ye oy veren seçmenler başka partilerin emrinde olan sivil toplum kuruluşlarının elemanlarını kurumlara yönetici olarak istemiyor. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimde yaşananları unutmayın. Unutursanız tüm yaşananlar ile ilgili  halk hesabını sizden soracaktır. onunun için hesabınızı iyi yapın.  Düne kadar kardeş olup, bugün makam ve koltuk için birbirlerini satanlardan ve memleketi kutuplara ayıranlardan ne Batman’a ne de Batmanlılara faydaları olmayacağı gibi zarar verirler.   Benden söylemesi.

 
 
 
Etiketler: BÖLGE, HASTANESİ’NİN, BAŞARILI, YÖNETİCİLERİ…,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
54
0
7
9
15
31
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
7
10
14
31
6
Alanyaspor
51
0
8
9
14
31
7
Fenerbahçe
50
0
9
8
14
31
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Göztepe
39
0
12
9
10
31
10
Antalyaspor
38
0
11
11
9
31
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
33
0
14
9
8
31
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
26
0
15
11
5
31
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı