Yazı Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 11:58 Bu yazı 630 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

İçişleri Bakanlığı tarafından Batman Belediyesine Başkan vekili olarak atanan Ertuğ Şevket Aksoy görevlendirildiği süre içerisinde çok önemli hizmetlere imza attığı herkes tarafından görülüyor, taraflı tarafsız herkes tarafından takdir ediliyor. Yıllardır laçkalaşmış ve remi kurumluktan çıkartılmış olan Batman Belediyesine çeki   düzen getirmiştir. Batman Belediyesinin 16 yıldır yapılmayan hizmetler yapıldığını Batman halkı gördü.

 Ertuğ Şevket Aksoy’un yaptığı ve yaptırdığı hizmetler beklentisi olan bazı siyasetçileri korkutmuş olsa gerek. Tarafsız düşünmek gerekirse, Ak Parti’ilisi, HDP’lisi ve diğer partilere oy veren seçmenlerin büyük bir çoğunluğuna sorulduğunda Ertuğ Şevket Aksoy’u aday olarak görmek istediklerini belirtiyorlar ve aday olması halinde kendisine oy verebileceklerini dile getiriyorlar

 İçişleri Bakanlığı Batman Belediyesine kayyum atamasını yapacağı sırada Ertuğ Şevket Aksoy ile birlikte 14 Belediye Meclis üyesinin de atamaları yapılacaktı. Geçmişten şimdiye kadar Batman’da siyaset yapmış kişilere ve yakınlarına meclis üyeliği teklif edildi. Örgütten korktukları ve çekindikleri için teklifi geri çevirerek kendilerini riske atmadılar. Batman Valiliği çoğunluğu devlet memuru olan kişileri meclis üyesi olarak atadı.

 Ben iddia ediyorum Ertuğ Şevket Aksoy Batman belediye Başkanlığına aday gösterilmesi durumunda Batman Ak Parti teşkilatında siyaset yapanların ve Batman Belediye Başkanlığı için aday olmak isteyenlerin çoğundan daha çok oy alacaktır diyorum. Ak Parti Batman teşkilatında partiye emek vermiş insanlar yok değildir. Ancak sormak istiyorum, Ak Parti Batman teşkilatında Devlet için ve Ak Parti için kendilerini riske atacak kaç kişi vardır.

 Belediye Başkan Vekili Etruğ Şevket Aksoy, Fakir, fukaranın hak ve hukukunu gözeten, dürüst, bilgili ve tecrübeli bir yöneticidir. Aday olması en az Ak partiliyim diyenler kadar aday olma hakkı vardır. Ak Parti Batman teşkilatından aday olanların çoğunun arkasında belirli bir kitle yoktur. Yaptıkları hizmetlerle Batman’da iz bırakan yoktur.

 Mevcut Ak parti yöneticileri ve geçmişte Ak Parti’de siyaset yapanların arasında Batman kamuoyunda küçümsenmeyecek derecede hatırı ve saygınlığı olan değerli siyasetçiler yok değildir. Ancak Ak Parti de siyaset yapıp eşinin de oy vermediği siyasetçiler de vardır. Bu tip kişilere Batman Belediye Başkanlığı adaylığı verilmekten se mevcut Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’ verilmesi daha doğru olur diye düşünüyorum.  

 Konumu ne olursa olsun Batman’da görev yapmak zordur. Özelikle Batman’da gazetecilik yapmak daha zordur. Doğruları yazdığında çıkarcısın, satılmışsın veya tarafsın diyorlar. Gazeteci ekmeğini gazetecilikten çıkartarak bir kamu görevini edendir. Peki sormak istiyorum, Avukat, Mühendis, Doktor, Müteahhit, Esnaf, Tüccar bunlar neden Milletvekili, Belediye Başkanı, İl Başkanı İl Genel Meclis Üyesi ve İl yönetim kurulu üyesi olmak istiyorlar. İstisnalar hariç çoğunluğunun memleketine ve halkına hizmet etmek için değildir. Büyük çoğunlukları çıkar ve menfaattarı için siyaset giriyorlar.

 Değerli okuyucular tekrar konumuza Belediye Başkan adaylığına dönmek istiyorum,  Batman Belediyesi iki bin yılların başından 2016 yılına kadar vizyonu ve misyonu köreltilmiş adeta bir eziklik dönemine terk edilmişti. Belediye yönetimleri boyunca ilerletemeyen, paralayan misyon ve vizyonunun düşmesine sebep olanları desteklemenin tek açıklaması rant tezgahlarının kurulmasıdır.

 İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak atanan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy atandığı günden bu güne kadar Batman’ın geleceği için; tarafsız bir şekilde, rant sofralarını yok sayan, dürüst ve ilkeli olan; Teknik ve  akademik kadrosuyla, vizyonuyla ve misyonuyla parlayan bir Belediye olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yaptığı hizmetlerle taraflı tarafsız batman halkının takdir ve beğenisini kazanan, yılardır daima ileriye ve başarıya koşan bir Belediye inşa edebilecek Ertuğ Şevket Aksoy gibi bir belediye başkanına  ihtiyacımız  olmuştur.

 Siz değerli okuyucularımıza ve değerli hemşerilerimize sormak istiyorum. Bütün çıkarları bir kenara bırakıp daima ileriye doğru ilerleyen ve parlayan bir Belediye yolunda kendilerini destekleme vakti gelmedi mi ? memlekete hizmet aşkıyla yanan bir başkanın vakti gelmedi mi ? Rant sofralarıyla değil; dürüstlük, birlik ve başarı sofrasından beslenen bir başkanın vakti gelmedi mi ? memleketin ihtiyaçlarını tespit edebilen, her türlü alanda memleketimizi gelişmesine ve temellerin sağlamlaşmasına çalışan bir başkanın zamanı gelmedi mi? Batman ilini kalkındırabilecek düzeyde projeler ve ekoller üreten bir Belediye olmanın zamanı gelmedi mi ?

 Yaptıkları hizmetlere karşılık her alanda daima yükselen bir başarı çizgisi oluşturan, Belediyemizin adını başarılarla ve ekollerle duyuracak konuma getirebilecek Ertuğ Şevket Aksoy ve devlet için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ekip arkadaşlarıdır.

 Batman’ımızın ve Belediyemizin geleceği için bütün çıkarları bir kenara atıp bütün siyasilerin, siyasi partilerin, sendikaların, sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin ve vakıfların Belediyemizin ve ilimizin geleceğini düşünmeleri gerekmekte ve Batman ilimizin ve Belediyemizin içler acısı durumunu düzelten ve düzeltebilecek kabiliyete, kişiliğe ve duruşa sahip olan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’dan yana tercihlerin kullanılması gerekmektedir. Batman’a hizmet yolunda İlimiz ve halkımızın geleceği için gelecek dönemde tekrar sizi ve ekibinizi görevde görmek en büyük arzumuzdur.

 Kafelerde ve diğer gözde mekanlarda oturup üç beş yalaka ile birlikte siyasete dizayn etmeye kalkışan kendilerine milletvekili, il başkanı ve belediye başkanı koltuklarını rüyaları kuranların sosyal medya hesaplarında neler yazdıkları zamanında kimlerle kol kola oldukları, devletin yaptığı uygulamalara karşılık kimlerle hareket ettiklerini unutturmaya çalışarak, bir avuç kişisel hırs ve makam peşinde koşanların sadece alkışını alanların bu güzel ile ve güzel insanları yönetmeye talip olması acı vericidir.

 Halkın teveccühünü kazanmış, halkla birlikte olan ve artık bizden biri olan bu iki yılda rüştünü ispatlamış belediyecilik hizmetlerine vakıf olmuş ve yıllarca mülki idarede görev almış birinin ekibi ile birlikte yeniden Batman’ı yönetme şansı verilirse Batman önümüzdeki 5 yılda Türkiye’de hak ettiği noktaya gelecektir.

 Doğunun Paris’i olma yolunda emin adımlarla yol alan Batman’ı heba etmemek başta devletin, devletin başı olan Sayın Başkanımız Erdoğan’ın ve dolayısı ile onu burada temsil eden devlet erkanı ile siyasetçilere düşmektedir. Siyaset içinde gelen birine siyasi tavır olarak Batman halkı tepki gösterip oy vermeyebilir. Ancak devlet aklı ile Belediyeyi yöneten ekibe ve dolayısı ile Sayın Ertuğ Şevket Aksoy beye gösterilen ilgi yerel seçimlerde de devam edebilir. Bunu böyle bilmek gerekir.

 

 
 
 
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKAN, ADAYLIĞI, ÜZERİNE…,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Göztepe
39
0
13
9
10
32
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı