Yazı Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 21:34 Bu yazı 270 kez okundu
 
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Her zaman ilimizin gelişemediğini ve kalkınmadığını dillendirir, neler yapılabileceği hususunda yeterince istişare etmeyiz. İlimizden  yetişmiş, hasbelkader kendi çabaları ile belirli mevkilere gelmiş değerlerimize sahip çıkıyor muyuz?

Önce siyasiler sonra her birimiz kendisine sormalı. Üzüntü ile görüyoruz ki hemen hemen hiç birimiz sahip çıkmıyoruz.  Şimdi yerel yöneticilere birkaç soru sorup nasırlaşmış vicdanları, dağılmış zihinleri biraz harekete geçirelim. 

Bir gün olsun oturup bu ilden yetişip devlet kademelerinde bir yerlere gelmiş kişileri tespit ettiniz mi? Bu kişileri daha üst makamlara getirmek için bir çabanız oldu mu? Devlet kademelerinde bir yerlere gelen bürokratlar her zaman siyasilerin peşinden koşamazlar. Arlarına gider. Tabi ki bu da siyasilerin işine gelmez. İllaki kendi etrafında pervane olmak gerekir.

Ankara’da ve ülkemizin çeşitli illerinde bürokrat olarak görev yapan bazı hemşerilerimiz sahipsizlikten kızağa çekildi. Başarılı çalışmaları ile takdir edilen ve kendilerine sahip çıkılmayan ilimizin güzide evlatları, hiçbir şaibeye ve kanunsuzluğa bulaşmamaları halde haksız yerde görevden alınarak kızağa çekiliyorlar. Hâlbuki hepsi de alanlarında başarılarını ispat etmiş hemşerilerimiz ve Batman’ın evlatları.  Siyasilerimiz, bu hemşerilerimizi muhakkak tanıyorlardır. İllerinde hemşerilerimizi barındırmayan ve çalıştırmayan illerin siyasetçilerinin referanslarıyla Batman’daki kurumlara bürokratlar atanıyor.

Her zaman Batman’da ve Ankara’daki Bakanlıklarda ilimize hizmet edecek bürokratları olmadığından dert yanıyor, varsa dostlarımızdan medet umuyoruz. Hâlbuki mevcut görevlerde bulunan hemşerilerimize sahip çıkmak onları daha üst makamlara taşımak görevimiz olmalıdır.

Hiçbir Batmanlı yolsuzluğa, hırsızlığa, vatan hainliğine veya yüz kızartıcı suçlara bulaşmış yönetici veya bürokratları korumalarını ve  savunmalarını  istemez. Ancak haksız yere görevlerinden alınan hemşerilerimizi korumakta birinci görevimiz olmalıdır. 

Siz değerli okuyucularımıza sahipsiz olması nedeniyle görevden alınan hemşerilerimizin başına gelenleri paylaşmak istiyorum. Siirt Afad İl Müdürü olarak görev yapan hemşerilerimizden Ahmet Yıldız üç yıl önce zamanın Ak Parti Milletvekili ve il teşkilatı kendisini görevden alarak yerine Siirt’li bir memuru  getirdiler.

Batman’lı siyasetçilerden kendisine yardımcı olunmasını istemesine rağmen elinden tutmayı bırak baştan savma cevap ile geri çevrilmiştir. Siirtli siyasetçilerin görevden alma gerekçeleri Siirtli öz evlatlarımız var iken sizi bu görevde tutamayız diyerek görevden alındı. Siirt Afad il müdürlüğünde yaptığı başarılı hizmetleriyle adından söz ettiren bürokrat hemşerimiz Ahmet Yıldız  Batman Afad İl Müdürlüğünde araştırmacı olarak üç yılını harcamış. Görevden alındığı günden bu yana başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

 Bürokratlarımıza işinin ehli olup olmadığına bakmadan sırf siyasi veya sendika görüşü bana uymuyor veya kendisini sevmiyorum diyerek dışlayacak olursak Batman’lılar daha çok kaybeder. Bu değerleri görmezlikten gelerek güçlü bir hemşeri sahiplenmesi mümkün değildir.

Unutmamak gerekir ki Bakanlıklarda, İl Müdürlükleri başkaları tarafından doldurulurken bir hizmetli bile daire amiri kadar katkısı sağlar. Mevcut değerlerimizi harcadık bari bundan sonra yetişecek hemşerilerimizin elinden tutup daha yüksek makamlara getirmenin yoluna bakalım.

Batman dışındaki bürokratlarımız ilimizi dışarıda temsil ediyorlar. Gün geliyor hemşerilerimizin işlerine yardımcı oluyorlar. Onların başarısı hepimizin başarısıdır aslında.  Değerlerimizin en önemlisi bizim insanımız. Bu topraklar üzerinde yıllardır birlik ve beraberlik içinde yaşayan bireyler olarak birbirimize sahip çıkmak ta asli görevlerimizdendir. Farklı düşünceleri bir zenginlik görmek kişileri yüceltir. Tabi ki vatan hainliği yapanları, görevi kötüye kullananları aynı kategoriye koymamız mümkün değildir.

Dönemin Batman’lı siyasetçilerine sormak istiyorum siz Ahmet Yıldız ve  onun gibi haksız yere görevden alınan bürokratları dinlediniz mi? Dinlemezsiniz Sizler için Batman’ın has evladı olmak yetmiyor. Mardinli, Diyarbakırlı, Siirtli veya Şırnaklı olmak daha evla. Gelenler ön adam yapılanlar ceplerini doldurup gittiler. Bu zihniyetle gittikçe hiçbir yere varamayız.  “Batman dışındaki bürokratlardan medet ummaya devam” ediyorsanız eyvallah devam edin. Gelen bizi öpüyor zaten..

Sormak istiyorum? Batman’dan yetişmiş kaç valimiz, danışman, genel müdür, daire başkanı veya üst makamlarda görev yapan üst düzey bürokratlarımız vardır. Bütün Türkiye genelinde bir iki kişiyi geçmez.  Aslen Batmalı olmayıp, Görev yaptıkları yerlerde Batmanlılara en az hemşerileri kadar sahip çıkan iki üst düzey yönetici vardır.

Birincisi Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ikincisi ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Fevzi Sevgili. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin İçişleri Bakanlığında Muammer Güler ve Efkan Ala’nın danışmanlığını yaptığı dönemde ve şimdi Şanlıurfa valiliği döneminde Mardinli olmasına rağmen işleri düştüğü bütün batmanlılara yardımcı olmuştur ve olmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Fevzi Sevgili de Siirt Kurtalan İlçesinden olmasına rağmen Ankara’da Bakanlıklarda ve diğer kurumlarda yolları ve işleri düşen bütün Batmanlılara hemşerileri kadar yardım edip, destek çıkıyor. Ben bir batmanlı olarak iki değerli yöneticimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

 
 
 
Etiketler: BATMANLI, OLARAK, BİRBİRİMİZE, NE, KADAR, SAHİP, ÇIKIYORUZ?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
HALKIN SESİ HAKKIN SESE OLMAYA DEVAM EDECEK
ÖNCE VATAN!
TÜRKİYE HEPİMİZİN VATANI
HDP KÜRT PARTİSİ DEĞİLDİR
YÖNETİCİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM!
ÖZEL HASTANELERİN KORONA FIRSATÇILIĞI
15 TEMMUZ DESTANINI UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
20
0
0
2
6
8
2
Fenerbahçe
20
0
1
2
6
9
3
Galatasaray
17
0
2
2
5
9
4
Gaziantep FK
14
0
1
5
3
9
5
Fatih Karagümrük
13
0
2
4
3
9
6
Başakşehir FK
13
0
4
1
4
9
7
Beşiktaş
13
0
3
1
4
8
8
Hatayspor
12
0
1
3
3
7
9
Kasımpaşa
12
0
3
3
3
9
10
Çaykur Rizespor
12
0
2
3
3
8
11
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
12
Göztepe
11
0
1
5
2
8
13
Yeni Malatyaspor
11
0
3
2
3
8
14
Antalyaspor
9
0
4
3
2
9
15
Trabzonspor
9
0
4
3
2
9
16
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
17
BB Erzurumspor
8
0
4
2
2
8
18
Kayserispor
7
0
5
1
2
8
19
Gençlerbirliği
5
0
5
2
1
8
20
Denizlispor
5
0
5
2
1
8
21
MKE Ankaragücü
2
0
5
2
0
7
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı