Yazı Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 01:41 Bu yazı 396 kez okundu
 
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Batman kamuoyu şu sıra AK Parti’nin göstereceği il başkanı ilçelerde göstereceği adaylara kilitlenmiş durumda. Gözler il başkanı ve ilçe adaylarına çevrilmiş.  Herkesin aklında aynı soru var. İl Başkanı ve adaylar ne zaman açıklanacak, kimler olacak? Yaklaşık yirmi günden beri ha bugün ha yarın diye tartışadursun, aday adayları da bu süreci iyi yönetmeye çalışıyor. Aday adayları bu süreci en iyi şekilde kendi lehine çevirmek için değerlendiriyorlar.

Masa başında adamı olanın değil, milletin gönlüne girebilmek için yağmur çamur demeden gezip çalışmanın daha erdemli bir davranış olduğunu düşünüyorum. Millete hizmet edebilecek bilgi, birikim ve tecrübeye sahip kişiler il başkanı ve aday gösterilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Aday gösterilecek kişiler Ak Partili olmayan kesimlerin de ilgi duyduğu şahıslar olmalıdır.  adaylık noktasında istenen kriterlere  de sahip isimler olsun. Sivil toplum kuruluşları içinde bulunmaları, halkla kolaylıkla gönül köprüleri kurabileceği kişiler aday gösterilsin.

Bölgemizin ve Batman’ın zor coğrafyasında, aday adayı oldukları ilçelerinin sokaklarını karış karış gezmek, üstelik bunu günde 3-4 mahalle gezerek yapmak her babayiğidin harcı değil. Bunun için dertlenmek lazım, aşk lazım, vizyon lazım. yapısı ve kimliği itibariyle ilçeyi çok iyi bilen, sorunların kaynağını da çözümünü de en iyi bilen isimler aday gösterilmelidirler.

Ak Parti Batman İl Başkanının kim olacağının beklendiği şu günlerde İlçe Belediye Başkan adaylarının belirlenmemesi partililerin de kafasını karıştırdı. Esas merak edilen ise, İl Başkanı açıklandıktan sonra mı ilçe başkanlarının açıklanacağı… Çok değil, önümüzdeki günlerde, hem ilçe başkan adayları hem de İl başkanı soruları yanıtlarını bulacak.

Geçen hafta Ak Parti Genel Merkezi İl Başkanını belirlemek üzere Burhanettin Ceylan, Mehmet Şat, Şaziye Gündüz, Akif Gür ve Remzi İnsel’i Ankara’ya çağırdı herkes çağrılan beş  kişinin içinden birisi Ak Parti Batman İl başkanı olarak ataması yapılacağını düşünüyor. Ancak söylentilere göre bu dört kişinin dışında sürpriz bir kişinin de il başkanı olabileceği düşünülüyor. Seçim sürecinin başladığı bir dönemde İl başkanının, çalışkan, tanınmış, sevilen ve Batman halkı tarafından takdir edilen birinin olması gerekir.

Ak Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesine sayılı günler kaldı. Beş  güne kalmaz adayların belli olması muhtemel görünüyor.

İl Başkanı belirlemeden daha zor olan bu süreç, çok dikkatli ve titiz bir şekilde ilerliyor. Esasında aday adayları da, partililer de gerçekten hak eden, parti oyunu en yüksek çıtaya çıkartacak olan aday üzerinde bir eğilim olacağına inanıyor. Daha doğrusu inanmak istiyor. Ahbap çavuş ilişkisi anlayışı ile değil  liyakat ön plana çıkmasını istiyor. Halkımız Batman’da İl Başkanı ve İlçe Belediye Başkan adayları için adamı olanın değil, milletin gönlüne girenin aday gösterilmesini istiyor.

 AK Parti Batman teşkilatının  şuan vermiş olduğu sınav bugüne kadar vermiş olduğu en önemli sınavlardan bir tanesidir. Ancak şimdilerde parti içerisindeki belirli çıkar ve menfaat gurupları, algı operasyonları ile kendi adaylarını ön plana sunma derdine düşmüş durumda. Çeşitli manipülasyonlar yaparak genel merkezi etkilemeye çalışıyorlar. İstediği kişiyi başarılıymış gibi gösterebilmek için her türlü yalanı mubah gören bu zihniyet, bir an olsun boş durmuyor ve kendi istedikleri kişilerin ilçe belediye başkan adayı ve il başkanı gösterilmesi için var gücüyle çalışıyor. Bu kişiler istedikleri kişileri ilçe belediye başkan adayı ve il başkanı yapmak için harcadıkları enerjiyi halka hizmet için harcasalardı inanın sorunların çoğu azalmış oldurdu diye düşünüyorum.

AK Parti Genel Merkezi bu kez işi sıkı tutarak kimsenin dediğine itibar etmeden halkın benimsediği ve karşılığı olan birini il başkanı olarak görevlendirilmesi Ak Parti’ye oy veren seçmenlerin beklentisidir.

Ak Parti Genel Merkezinin dikkat etmesi gereken, Makam ve mevkilere gelmiş koca koca adamların, Batman’a  hizmet için Ankara’da mücadele vermesi gerekirken, kendi çıkar ve menfaati için istediği kişileri başa getirmeye çalışması seçmen tarafından hoş karşılanmaz. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rağmen, birileri eski alışkanlıklarını devam ettirmeye çalışırsa, bunun da mutlaka bir faturası olacaktır diye düşünüyorum.

Çünkü bu seçim partinin en yüksek oyu kimle alırım diye düşüneceği en kritik seçim. Bu dönemde yapılacak her hamle, kişilerin karnesini de etkiliyor. O yüzden il başkanı, ilçe belediye başkan adayları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri  belirleyici isimler sadece Batman’ın değil, ülke genelinde Ak Parti’nin de kaderini belirlemiş olacak. Çünkü vakit hesap vakti değil. İşin içerisinde rant var diye, birileri kendi menfaatleri uğruna adım atmaya devam ederse dediğim gibi sonucu mutlaka olumsuz olacaktır. Böyle bir adım atılırsa seçmen de bunu affetmeyecek diye düşünüyorum.

AK Parti’de teşkilata bakıldığında çoğu yan gelip yatıyor. Sahada Ak Parti’yi ve icraatlarını anlatan, partisine oy isteyen isim sayısı yok denecek kadar az. Batman’ın her bölgesini karış karış gezerek çalışan kaç isim var. Bir makama geleyim sonra çalışırım diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Sonuçta beklentisi olan kişiler elinden geldiği kadar mücadele eder, etmeli de. Düşünün onlarca aday adayının sahada çalıştığını. Seçmen üzerinde oluşturulan algıya bakar mısınız? Ama nedendir bilinmez, sahada çalışan ve mücadele eden teşkilat mensupları  yok! Bu durum bana enteresan geliyor.

 

 
 
 
Etiketler: AK, PARTİ’DE, GÖZLER, İL, BAŞKANI, VE, İLÇE, ADAYLARINDA,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Göztepe
39
0
13
9
10
32
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı