Yazı Detayı
01 Temmuz 2018 - Pazar 10:34 Bu yazı 588 kez okundu
 
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN
Gökhan DEMİRALP
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerini geride bıraktık. Türkiye Cumhuriyeti Devletine Milletine hayırlı olsun.

Biz bu ülkeyi seviyoruz, milletimizle beraber olmayı tercih ediyoruz, bin yıllık kardeşlikten yana tavır koyan vatandaşlar 24 Haziran Seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakı dedi. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle  Türkiye’nin önü açılmıştır. İç ve dış düşmanların  planları bozulmuştur.

Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip  Erdoğan % 52.6, Muharrem İnce % 30.6, Selahattin Demirtaş 8.4, Meral Akşener 7.3 alırlarken Milletvekili Seçimlerinde Ak Parti % 42.6, MHP %11.1 Cumhur ittifakı:% 53.7 CHP % 22.6 HDP %11.7 İP %10 Diğerleri % 2 almışlardır. HDP’nin gerçek oyu Demirtaş’ın aldığı oylardır. Metropollerde CHP HDP’ye Oy vererek barajı aşmasını sağladı. HDP Kürtlerin yoğun olduğu Doğu ve Güneydoğu illerinin çoğunda 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerine göre oy kaybetmiştir.

 Elbette CHP HDP’ye boşuna bu kıyağı yapmamıştır. Birinci plan Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalması durumunda HDP CHP’ye destek verecekti. İkinci plan ise, Yaklaşık dokuz ay sonra yerel seçimler olacak. Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP Kürtlerin yoğun olduğu illerde HDP’den destek isteyecektir.  Sol bloğundaki ittifakın devletimize ve halkımıza faydalı olmayacağını anlayan seçmen 24 Haziran seçimlerinde tekrar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyerek bütün dünyaya güzel bir mesaj verdi.

Türkiye Cumhuriyetini parçalamaya, bölmeye ve zayıflatmaya çalışan dış güçler ve piyonlarına karşı bütün dünyaya kendini kanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri oylarla ellini güçlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi oylarını bol keseden dağıtmayıp, kendisine çalışsaydı, kendi Cumhurbaşkanı adayının aldığı yüzde 30 civarında bir oyla en az iki yüz milletvekili, belki daha fazlasını çıkarabilecekti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendi partisine böyle bir zararı niye veriyor hala anlamış değilim. Bunun sebebi gizli anlaşmalar olması gerek.

 Bunun sebep ve sırrını elbet bir gün öğreniriz. Seçim süreci, sonucu ve aritmetiği gösteriyor ki, kararlı bir bağımsızlık temelinde maddi ve manevi potansiyeliyle bölge gücü olmaya giden Türkiye’nin yolunu kesmek için başlatılan siyasi, ekonomik ve askeri boyutlu uluslararası operasyon halen devam ediyor. ülke insanının iradesini çarpıtmak için, işbirlikçi ve “meslekçe tahribatçı” odaklarla iş tutarak sonuç alma çabasından vaz geçmiş görünmüyorlar.

Halkımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan vazgeçmeyerek desteğini yineledi, istikrara ve büyümeye devam dedi. Seçimleri de ikinci tura bırakmayarak öngörü ve ferasetini tekrar ortaya koydu. Tüm tasfiye planlarına, içerideki ve dışarıdaki oyunlara rağmen güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında durdu. Çok yüksek katılımla gerçekleştirilen seçimler, temsil sorununun aşıldığı, bütün siyasi partilerin barajı geçtiği demokratik bir işleyiş ve olgunluk içinde tamamlanarak halkın iradesi sandığa yansıdı.

Geçmişten bu yana, yapılan seçimlerde hiçbir zaman yanılmayan halkımız , Meclis'te oluşturduğu siyasi dağılımla önemli mesajlar verdi. Hassas meselelerde uzlaşı ve konsensüsün benimsenmesini, diyalog ve işbirliğinin geliştirilmesini istedi.

24 Haziran seçimleri ile AK Parti, üst üste kazandığı 13. seçim olmasına rağmen en yakın rakibi olan CHP'den neredeyse iki kat fazla oy aldı. Bu seçimlerin sonuçları, AK Parti'nin Güneydoğu'da aldığı oy açısından değerlendirilecek olursak, sağduyu sahibi Kürt seçmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan desteğinin ziyadesiyle devam ettiği de ortadadır. Dolayısıyla AK Parti'nin Kürt oylarında hezimete uğrayacağı art niyetli kişilerin tahmin ve öngörüleri tamamen yanlış çıktı. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'a büyük bir teveccüh gösterilmişse de Türkiye genelinde olduğu gibi, bölgemizde ve ilimizde de milletvekilliği seçiminde, bazı adaylara gösterilen tepkilerin seçim sonuçlarına yansıdığı görülmüş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin aldığı yüzde 42,5’luk oy oranı ile ilgili olarak “Biz sandıktan çıkan mesajın gereğini yaparak yolumuza devam edeceğiz. Hemen yerel seçimlere hazırlanacağız” değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, 24 Haziran’da  yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinden sonra, AK Parti’nin yetkili kurulları ile ilk değerlendirmesini yapan Erdoğan. “Seçimlerde verilen mesajı iyi değerlendirip, gereğini de yaparak yolumuza devam edeceğiz.

Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız, tam tersine hazır seçim atmosferi varken, yerel seçimlere hazırlanacağız. Bu aşamada, yerel seçimlerde halkın tercih edeceği, vatandaşın sevdiği adayları bulmaya çalışacağız.

Erdoğan, kongreyi de bu nedenle Eylül ayı yerine 18 Ağustos’ta yapmalarının daha uygun olacağını dile getirerek, “Kongremizi yapın, kadrolarımızı belirleyip, Eylül ayı içinde de yerel seçim startını vereceklerini belirtti.

Gösterilen tepkilere ve küskünlere rağmen Ak Parti Batman’da 7 Haziran ve 1 Kasın 2015’te yapılan seçimlere göre oylarını artırmıştır. 1 kasım seçiminde  HUDA PAR’da Ak Parti’ye destek vermişti. 24 Haziran seçimlerinde alınan sonuçlar ülkemize, memleketimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından anladığımız kadarıyla Ak Parti Batman İl Başkanlığından istifa edip Milletvekili adayı olan Murat Güneştekin’in yerine birinin atanacağı anlaşılıyor. 24 Haziran seçimlerinden hemen sonra İl Başkanlığı için kulisler yapılmaya başlandı. Ak Parti Batman İl Başkanlığına kimin atanacağı Batman kamuoyunun en önemli gündem maddesi haline gelmiştir.

 

 

 
 
 
Etiketler: 24, HAZİRAN, SEÇİMLERİNİN, ARDINDAN,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BATMANLI BÜROKRATLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
ÖNCELİĞİMİZ DEVLET OLSUN…
DEVLETİN VARLIĞI
SİZ KÜRTLER İÇİN CORONA VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİSİNİZ
FIRSATÇILIK VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ BİR DURUMDUR
8 MART KADINLAR GÜNÜ…
ELEKTRİK YOKSA HAYATTA YOK
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NE İŞ YAPAR?
SOSYAL MEDYA
GAZETECİLER DE TARAF OLABİLİR
ENTELEKTÜEL, DİNAMİK VE CESUR VALİ
BU EŞKIYALIK DEĞİL DE NEDİR?
BATMANLI OLARAK BİRBİRİMİZE NE KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ?
VATANDAŞLAR KARAYOLUNA TEPKİLİ!
KURUMLARDAKİ SAVURGANLIK
YEREL ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM
PANSİYONLU OKULLARDAKİ ALIMLAR
RÜMEYSA NEDEN ÖLDÜ
ANNELERİ AĞLATANLARA LANET OLSUN
MEVSİMLİK İŞÇİLER
TAZİYE YEMEĞİ
BATMAN’LININ PARASI BATMAN’DA KALSIN
BATMAN´DA TEFECİLERE KİM ´DUR´ DİYECEK
BAYRAM GELMİŞ NEYİME!
AİLENİN ÖNEMİ
ŞİRKETLERİ DEĞİL, HALKI KURTARIN
HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ KAZANSIN
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU
MUHTARLIĞIN ÖNEMİ
10 OCAK “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ”
BİLİNÇLİ SEÇMENE ÖNEMLİ GÖREV
AK PARTİ’DE GÖZLER İL BAŞKANI VE İLÇE ADAYLARINDA
BELEDİYE BİR ŞEHRİN MİMARIDIR
HAYALİMDEKİ BAŞKAN PROFİLİ
İLÇE ADAYLARI KİMLER OLACAK?
ADAY KOLİKLER NERDE?
YEREL YÖNETİMLERDE ADAY BELİRLERKEN
HALKIN SESİ 6 YAŞINDA
DEVLETE İHANET EDENLERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ
“ANDIMIZ” MESELESİ
MİLLİ EĞİTİMDE GERİYE DÖNÜŞ MÜ?
MÜDÜRLÜK PEŞİNDE KOŞANLARA GELSİN BU YAZI
YÖNETİCİLİKTE EN ÖNEMLİ KRİTER KİŞİLİKTİR?
NE OLACAK BU GENÇLİĞİN HALİ?
BÖLGE HASTANESİ’NİN BAŞARILI YÖNETİCİLERİ…
TRAFİK KURALLARINA UYALIM!
İLİMİZDE BÜROKRASİ YENİDEN ŞEKİLENECEK Mİ?
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ÜZERİNE…
YÜREKLERİ HİZMET İÇİN ATAN YÖNETİCİLER
AK PARTİ’DE İL BAŞKANI BEKLENTİSİ
GÜNDEM AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI
TRAFİK KURALLARINI İHLAL ETMEYELİM
SEÇİME 5 GÜN KALA
HALKIN İÇİNDEKİ İKİ ADAY ADAYIN PROFİLİ
ADAY ADAYI OLMAK YA DA OLMAMAK!
REEL HAYATIN NERESİNDEYİZ
BAHTI KARA BATMAN
EL ÖPME HASTALIĞI
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR
KURUM YÖNETİCİLERİ
EKMEĞİNİ ÇÖPLÜKTE ARIYOR
BATMAN’DAKİ OTOPARK SORUNU
İŞTE DEVLET BUDUR
ESKİDEN AKRABALIĞIN VE DOSTLUĞUN BİR DEĞERİ VARDI
TRAFİK KÜLTÜRÜ
TÜRKİYE’NİN ORTAK DÜŞMANLARI DEVREDE
GÖREV BİLİNCİ
GENÇLİK VE AHLÂKÎ DEĞERLER
DİLENEN VE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI
Havai fişek satışı yasaklansın
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
54
0
7
9
15
31
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
7
10
14
31
6
Alanyaspor
51
0
8
9
14
31
7
Fenerbahçe
50
0
9
8
14
31
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Göztepe
39
0
12
9
10
31
10
Antalyaspor
38
0
11
11
9
31
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
33
0
14
9
8
31
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
26
0
15
11
5
31
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı