Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 11:32 Bu haber 269 kez okundu
 
REKTÖR DURMUŞ “SİZLER BU ÜLKEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK GELECEĞİN BİREYLERİSİNİZ”
2019 Yılı Mezuniyet Töreni’nde konuşan Rektör Durmuş, “Gençlerimizi mezuniyet sonrası yeni yaşamlarına uğurlarken onlara; mutluluk, sağlık ve başarı dolu bir yaşam diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun!” dedi.
EĞİTİM Haberi


Batman Üniversitesi 2018-2019 akademik yılında mezun olan öğrencileri için Batı Raman Kampüsü’nde Mezuniyet Töreni düzenledi. Mezuniyet Törenine; Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Coşkun Uçarcılar, kurum müdürleri, STK temsilcileri, üniversite personeli, öğrenciler ve yakınları katıldı. Mezun veren fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının mezuniyet kortejinden sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumamasıyla başlayan tören Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş’un konuşması ve ardından Valimiz Hulusi Şahin’nin konuşmasıyla devam etti. Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Durmuş, “Sayın Valim ve protokolümüzün değerli temsilcileri, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli aileleri ve değerli basın mensupları sizleri saygıyla selamlıyorum. Üniversitemiz 2018-2019 akademik yılının mezunlarını verdiğimiz Mezuniyet Törenimize hoş geldiniz.” dedi.

Bilimi Yolunuza Fener Yapacak ve Milletimizin Yolunu Aydınlatacaksınız

“Sevgili Öğrencilerim, 2018-2019 Akademik Yılı Mezunları olarak, Üniversitemizden, bilimsel bilgiyle donatılmış, aklı, vicdanı ve fikri hür insanlar olarak mezun oluyorsunuz.” diyen Rektörümüz Durmuş, “Sizler bu ülkenin gelişimine katkı sunacak, bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak geleceğin bireylerisiniz. Bu mezuniyet Üniversitemizden ve bilimden bir kopuş değildir.Aksine Üniversitemizle bütünleşme ve bilimsel bilgiyi arama yolunun başlangıcıdır. Artık bir bilim insanı olarak hayatınızda bilimsel bilgiyi tatbik edecek, bilimi yolunuza fener yapacak ve milletimizin yolunu aydınlatacaksınız.” dedi.

Güveniniz İçin Sizlere Şükranlarımı Sunuyorum

Mezunların velilerine de seslenen Rektörümüz Durmuş, “Değerli Velilerimiz, Yemeyip yedirdiğiniz, giymeyip giydirdiğiniz, içmeyip içirdiğiniz, kısacası en değerli varlıklarınızı; evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Güveniniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Güveninizi boşa çıkarmamak için de elimizden geleni yaptığımıza inanmanızı istiyorum.” dedi.

Rektör Durmuş konuşmasında şunları kaydetti: “Gençlerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilir bilgi ve tecrübeye sahip bireyler olmaları, sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştirmeleri için imkânlarımız ölçüsünde gereken gayreti gösterdiğimizden emin olunuz. Bugün bu manzaraya baktığımızda, törenin en mutlu kişileri sizler olmalısınız. Gelinen noktadaki gurur ve mutluluğunuzu şükranlarımla sizinle paylaşıyorum.  Sizlere, mezuniyet tören coşkumuzu paylaştığınız ve bizleri onurlandırdığınız için teşekkürlerimi, böylesine gençler yetiştirdiğiniz için de tebriklerimi sunuyorum.

Akademisyenlik Fedakârlık ve Özveri İsteyen Bir Meslek

Değerli Çalışma Arkadaşlarım, yorucu bir akademik yılın daha sonuna geldik. Özellikle yeni kurulan ve sürekli gelişen bir Üniversite olarak gece gündüz emek verdiğinizi biliyorum. Ancak, bizler akademisyenliğin fedakârlık ve özveri isteyen bir meslek olduğunu bilerek bu işe girdik. Öğrencilerimizi rakipleri ile yarışabilecek duruma getirmek; onları başarılı, çağdaş ve saygın bireyler olarak yetiştirmek için gayret verdiniz. Bu yüzden yorucu, ancak manevi hazzı yüksek bir yılı geride bıraktık. Bu vesileyle, bugüne kadar göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere de çok teşekkür ediyorum.

Mezunlarımız Batman’ın ve Üniversitemizin Tanıtım Elçileri Oluyor

Değerli Öğrencilerim, Üniversitemizden mezun oluyorsunuz, ancak; gönül dünyamızdaki yerinizin daima var olduğunu bilmenizi isterim.  Sizler bizim tanıtım elçilerimiz oluyorsunuz, Batman’ı ve Üniversitemizi gittiğiniz yerlerde sizler tanıtacak ve sizler temsil edeceksiniz. Bu mezuniyet töreninden sonra bazılarınız akademik hayatlarına devam edecek, bazılarınız iş hayatına atılacak ve çalışmaya başlayacaksınız. Sizlere tavsiyem, doğruluktan, dürüstlükten ve adaletten ayrılmadan; ülkesine ve milletine sadık birer vatanperver olarak yapacağınız işin en iyisini yapmaya çalışın ve işinizde en iyisi olmak için mücadele edin.

Batman Üniversitesi Bölgemizin ve Ülkemizin En Huzurlu Üniversitesi

Sayın Valim, Batman Üniversitesi’ne daima destek olup bu desteğinizi Üniversitemizden hiçbir zaman esirgemediğiniz için size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Batman Üniversitesi’nin bölgemizin ve ülkemizin en huzurlu Üniversitesi olması,sizlerin gayretli çalışmaları sayesindedir. Sizlere Üniversitemiz akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileri adına şükranlarımı sunarım. Değerli konuklar, Üniversitemizin akademik ve idari personeli adına sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Gençlerimizi mezuniyet sonrası yeni yaşamlarına uğurlarken onlara; mutluluk, sağlık ve başarı dolu bir yaşam diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun!”

Rektör Durmuş konuşmasından sonra selamlama konuşması yapan Valimiz Hulusi Şahin, mezunlarımız bizleri Türkiyenin geleceği hususunda umutlandırdığını ifade ederek sözlerine başladı. “Bizim en kıymetli varlığımız; şuanda bu meydanı dolduran siz değerli genç kardeşlerimsiniz.” Diyen Vali Şahin, “Sizlerle beraber geleceğe güvenle bakıyoruz.” dedi.

Vali Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli kardeşlerim, bugün bazılarınız ön lisans, bazılarınız lisans mezunu oldunuz. Bakıyorum bazıları şuanda baretlerini takmışlar mühendislik yönünde şantiyeye gitmeye hazır vaziyetteler. Çok güzel, çok gurur verici. Yalnız şunu unutmayın değerli kardeşlerim, Üniversite meslek edindirme fabrikası değildir. Üniversite öncelikle sizlere bir vizyon katan, bir istikamet sunan ve her şeyden önce bilimsel bilgiyi, bilimsel şüpheciliği ve metodolojiyi öğreten evren kentlerdir. Eğer sizler bir vizyon kazandıysanız ve bu üniversite atmosferinden geleceğe yönelik bir istikamet elde ettiyseniz, rotanızı çizdiyseniz geleceğiniz parlaktır. Emin olun mesleği zaten bulursunuz. Biraz önce Rektörümüz çok güzel ifade etti, ne yaparsanız yapın, yaptığınız işi iyi yapın, bu çok önemli. Mutlaka kendinize, ailenize, milletinize ve memleketinize de sadık olun ve sadakatten ayılmayın.

Rektörümüz sitaşi sözleri için kendisine teşekkür ediyorum. Batman Üniversitesi bizim için çok önemli, Batman iline değer katan, hepimizin övündüğü, büyük kıvanç duyduğu bir üniversite. Burada da çok güzel bir kampüs yerleşke oluşturuluyor. Ben çok daha güzel günlerinde yakında olduğunu hem akademik anlamda hem de fiziki anlamda geleceğin çok parlak olduğunu Batman Üniversitesi için düşünüyorum. Bunlarda sizin gayretleriniz ile olacaktır. Batman Üniversitesi Rektörümüzün şahsında tüm akademik ve idari personele, elbetteki evlatlarına her türlü imkanı sağlan siz kıymetli velilere, geleceğimizin umudu gençlerimize, öğrencilerimize, yeni mezunlarımıza teşekkür ediyorum.”

Selamlama konuşmasından sonra Batman Üniversitesi Birincisi Ferzi Melek Doğu’ya Başarı belgesi ve ödülü Vali Şahin ve Rektör Durmuş tarafından verildi. Ardından fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine de ödülleri Vali Şahin, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Uçarcılar ve Rektör Durmuş tarafından verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından tören Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin “Hemşirelik Andını” okuyup yemin etmesiyle devam etti. Binlerce öğrencinin coşkuyla gökyüzüne, geleceğe keplerini fırlatmasıyla kep atma töreni tamamlandı. Mezuniyet coşkusunun müzik konseri ile kutlandığı Batman Üniversitesi Mezuniyet Töreni’nde Hakan Tanış, Rapçi Blok, Grup Çaçaron ve Grup Bertaraf konser verdi ve gece havai fişeklerle aydınlandı..Mezunlarımız, aileri ve öğrencilerimiz gecenin geç saatlerine kadar eğlenerek müzik konseri ve halaylarla mezuniyet coşkusunu ölümsüz anılarla doldurdu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: REKTÖR, DURMUŞ, , “SİZLER, BU, ÜLKEYİ, DAHA, İLERİYE, TAŞIYACAK, GELECEĞİN, BİREYLERİSİNİZ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
63
0
3
9
18
30
2
Trabzonspor
61
0
3
10
17
30
3
Sivasspor
54
0
6
9
15
30
4
Galatasaray
52
0
6
10
14
30
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
49
0
9
7
14
30
7
Alanyaspor
48
0
8
9
13
30
8
Göztepe
38
0
12
8
10
30
9
Gaziantep FK
38
0
10
11
9
30
10
Antalyaspor
37
0
11
10
9
30
11
Kasımpaşa
36
0
14
6
10
30
12
Gençlerbirliği
32
0
14
8
8
30
13
Denizlispor
32
0
14
8
8
30
14
Konyaspor
30
0
12
12
6
30
15
Yeni Malatyaspor
29
0
15
8
7
30
16
Çaykur Rizespor
29
0
17
5
8
30
17
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
15
10
5
30
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı